Dok ste vi spavali Kina je postala Appleovo najveće inozemno tržište

Kina je ostvarila velike prihode za Apple u prvom tromjesečju ove godine

FOTO: AFP

Dok ste vi spavali Kina je postala Appleovo najveće tržište u inozemstvu. Iz Applea su potvrdili kako je prihod iz kineske regije bio 16,8 milijardi dolara, dok je u Europi on iznosio 12,2 milijarde dolara. I dalje su im Sjedinjene Američke Države najveće i najunosnije tržište. Na njemu je ostvarena 21,3 milijarda dolara prihoda od prodaje.

Kinesko je tržište tim iznosom postiglo rast od 71 posto u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, kažu u Business Insideru. “Oduševljeni smo stalnom snagom iPhonea, Maca i App Storea, koji su postigli najbolje rezultate prvoga kvartala ikad”, kazao je Tim Cook, izvršni direktor Applea.

Veći broj korisnika iOS-a i misteriozni venture ulagač

Još je na jednom polju Apple trijumfirao. Zabilježen je rast broja korisnika koji su prešli s korištenja Androidova operativnog sustava na korištenje iOS-a i iPhonea.

Misteriozni je milijarder i osnivač Millenium Managementa Israel Englander odlučio udružiti se s vrlo poznatom tvrtkom i pokrenuti venture ulaganje. Još uvijek nije poznato o kojoj se to tvrtki radi, ali špekulacije su brojne.

Google mijenja strategiju poslovanja u Europi

Googleu trebaju prijatelji u Europi. EU je više od pet godina istraživala je li Google zloporabio svoju dominantnost na europskom tržištu i rješavao se konkurenata na nečasne načine. U najvećem političkom slučaju koji EU vodi protiv neke američke kompanije, povjerenica za natjecanje Margrethe Vestager odlučila je podignuti tužbu.

Sad su u Googleu shvatili da trebaju promijeniti način funkcioniranja u Europi. “Zadnjih smo nekoliko godina otkrili da imamo problem”, kazao je Financial Timesu Carlo D’Asaro Biondo, francusko-talijanski voditelj Googleove nove ofanzive na europskom tržištu.

Bijela kuća obilazi Silicijsku Dolinu u potrazi za idejama

Obamin tajnik za sigurnost Ashton B. Carter obilazio je prošli tjedan Silicijsku Dolinu kako bi sad predstavio novu vojnu strategiju za računalne konflikte, u jeku zadnje akcije Pentagona da ulože više u obećavajuće startupe i sastanu se s inženjerima čija su znanja očajnički potrebna za funkcioniranje Pentagona.

Carter je dobio vrijedne informacije i iz centrale Facebooka, Applea i Googlea, koji su dvije godine radili na tome da pokažu svojim klijentima diljem svijeta kako u pogon puštaju enkripcijske tehnologije koje će se boriti protiv nadzora njihovih podataka, prenosi The New York Times. “Mislim da ljudi i tvrtke moraju biti uvjereni da je sve što radimo u cyber domeni u skladu sa zakonom i potrebno i nužno”, kazao je Carter.