PlayerUnknown's Battlegrounds, jedna od popularnijih igara, ozbiljno ratuje s igračima koji varaju

Trenutno zabranjuju pristup i do 13000 cheatera dnevno

FOTO: screenshot

PlayerUnknown’s Battlegrounds postala je jedna od napopularnijih PC igara ikad napravljenih od kad je krenuo early access na Steamu 23. ožujka ove godine. S early accessom, modelom koji igračima omogućava da isprobaju igru i prije službenog izdanja, samo u prva tri dana zaradili su 11 milijuna dolara s više od 360.000 prodanih kopija, prema proračunima News Ledgea. PUBG, kako je igrači skraćeno zovu, već od početka iznenađuje s fantastičnim brojkama što se tiče prodaje iako još nije izašla službena verzija.

PUBG je prošli mjesec potvrdio svoj status jedne od najpopularnijih igara s nešto više od dva milijuna igrača koji su igrali istovremeno. S takvim brojem aktivnih igrača, logično je za očekivati da će se naći popriličan broj onih koji će pokušati varati kako bi ostvarili bolji rezultat.

Do 13000 igrača dnevno dobije zabranu zbog varanja

U početku je PUBG imao dosta veliki problem s cheaterima i njihovim standardnim trikovima poput wallhackova (koji im omogućavaju da vide kroz zidove), aiming botova (koji gađaju protivnika bez ciljanja) i sličnih prevara. No uspjeli su smanjiti broj aktivnih igrača koji varaju na minimum uposlivši tvrtku BattlEye koja se specijalizirala u zaštiti online igara od varanja.

Rezultati su zasad impresivni. Dnevno između 6000 i 13000 igrača dobije zabranu pristupa PUBG-u zbog varanja, objavili su iz BattlEyea. Prema njihovom izvješću, dosad su zabranili pristup čak 322.000 varalica, a većina zabrana se dogodila prošli mjesec. Većina varalica, kao i većina igrača, dolazi iz Kine.

Varanje u igrama poput PlayerUnknown’s Battlegrounds vjerojatno nikad neće u potpunosti nestati, ali igračima je zasigurno utješno da tvorci igara i distributeri čine ozbiljne napore kako bi se varanje svelo na minimum i igre ostale fer.