Desničarski mediji iskopali su Stjepanu Mesiću još neke snimke iz vremena dok su mu ustaše bile OK

Bivši predsjednik o Jasenovcu i Andriji Artukoviću

Izašla je snimka Stjepana Mesića iz ranih 90-ih, još malo radikalnija od one poznate snimljene u Australiji koju je opravdavao tezom da se morao malo udvarati emigraciji da nam pošalju novac za oružje. No ova, objavljena večeras snimljena je u Novskoj, za vrijeme druženja s vojnim zapovjednicima.

Pustili su je, doduše, u vrlo opskurnoj emijisiji Bujica, ali čini se prilično autentičnom. Filmić počinje ismijavanjem evidencije Srba ubijenih u Jasenovcu. “Ali, nemojmo se zavaravati”, kaže dalje, “Jasenovac je radio do 1947. i tamo su poslije rata zakopavali domobrane”.

Dodaje kako bi trebalo “angažirati svjetsku komisiju da raskrinka što se tamo zapravo događalo”. Tito je, smatra, “znao da je broj ubijenih falsifikat i zato nije nikada bio tamo”. Za vrijeme rata, Jasenovac je, govori Mesić bio radni logor u kojem su “proizvodili za vojsku”. Ljude tamo nisu puno ubijali, “umirali su od tifusa i dizanterije”.

https://www.youtube.com/watch?v=uADjXAAOSxA&feature=youtu.be

Snimka s opaskama o Artukoviću

Objavljena je još jedna snimka bivšeg predsjednika, ovaj put dok hvali bivšeg ministra unutarnjih poslova NDH Andriju Artukovića. Sugerira da su snimke iz Jasenovca podmetnute: “Tobože Jasenovac, a to su zapravo filmovi iz Dachaua i Auschwitza i što ti ja znam…

Nema nikakvog filma. On to jednostavno nije vidio. Nije se mogao ni sablažnjavati ni bilo šta protestirati. Drugo, samo je raspoznavao sina kad mu je ovaj Radoslav dolazio. Onda je samo po glasu znao tko je on”.

Prepričao je i svoj razgovor s Milkom Gajskim koji mu je navodno kazao kako je “Artuković jedan od najobrazovanijih ljudi koje je sreo” te kako je “sretan jer će umrijeti u domovini”. “U tim svojim dugim emigracijama”, opisuje dalje Mesić, “pročitao je sve i sva po svim svjetskim knjižnicama. Tako da je to jedno nevjerojatno znanje koje je imao”.

Na govor iz Australije koji smo spomenuli na početku teksta možete se podsjetiti ovdje: