Cibona je u Zagrebu bila bolja od Metalca za osmu pobjedu sezone u ABA ligi

Na ljestvici vodi Budućnost, a Cedevita je na drugom mjestu

03.01.2016., Zagreb - ABA liga, 18. kolo, KK Cibona - KK Metalac Farmakom. Ante Toni Zizic.

U susretu 18. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone su u KC Dražen Petrović pobijedili Metalac iz Valjeva 77-73 ostvarivši osmu pobjedu sezone.

Bila je to utakmica u kojoj su gosti bili bolji u prvom, a Cibona u drugom poluvremenu. Metalac je dobio prve dvije četvrtine, a na poluvremenu je imao tri koša viška (39-36). Na otvaranju drugog dijela momčad iz Valjeva je pobjegla na plus 6 (42-36), no Cibona je u 27. minuti stigla do vodstva (50-49), a ubrzo i do 56-51. Ipak, Metalac je do konca četvrtine smanjio (56-55). Šest minuta prije kraja utakmice ‘vukovi’ su stigli do plus pet (67-62), a četiri minute prije kraja i do sedam koševa prednosti (72-65). Metalac je u zadnjoj minuti smanjio na koš zaostatka (74-73), no domaćin je koševima Florencea i Žižića s linije slobodnih bacanja izborio pobjedu.

Žižić najbolji

Cibonu su do pobjede predvodili Ante Žižić sa 19 koševa i 14 skokova, Jasmin Hukić sa 16 koševa i pet skokova, James Brian Florence sa 15, te Ivan Sirščević sa 12 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Đorđe Majstorović sa 17 koševa i osam skokova, te Petar Rakičević sa 11 koševa i sedam skokova.

Zadar je u subotu doživio težak poraz kod Mega Leksa 61-87, dok će Cedevita u ponedjeljak gostovati u Beogradu kod Crvene zvezde.

Na ljestvici vodi Budućnost sa 34 boda, Cedevita je na drugom mjestu sa 31 bodom i utakmicom manje, dok je na trećoj poziciji Crvena zvezda sa 30 bodova i susretom manje. Cibona je šesta sa 26 bodova, dok je Zadar na 11. poziciji sa 25 bodova. Na posljednjem, 14. mjestu je Sutjeska sa 22 boda.