Gradski suparnici Hajduk i Split odigrali jedan od najlošijih derbija sv. Duje

U prvim utakmicama 20. kola 1. HNL Lokomotiva je s 3-2 pobijedila Istru

12.12.2015., stadion Poljud, Split - MAXtv Prva HNL, 20. kolo, HNK Hajduk - RNK Split.

U gradskom derbiju 20. kola prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Splita odigrali 0:0. U vrlo lošoj utakmici derbi svetog Duje okončan je bez pobjednika i gotovo bez šansi.

Najveću priliku da utakmici propustio je Mijo Caktaš u sudačkoj nadoknadi. Hajduk je s bodom ostao treći s 36 bodova, tri boda manje od vodećeg dvojca Dinama i Rijeke, dok je Split četvrti s 31 bodom.

Ove sezone su ove dvije momčadi u HNL-u igrale dvaput, na Poljudu je bilo 0:0, a na Parku mladeži 2:0 za Hajduk, sada opet bez pogodaka. Damir Burić je napravio tri izmjene u početnom sastavu u odnosu na utakmicu s Dinamom, umjesto Milića, Tudora i Bencuna zaigrali su Bilji, Balić i Roguljić.

Hajdukovci su na poluvremenu ispraćeni zvižducima u svlačionicu, igrači Damira Burića nisu ni jednom uspjeli uputiti udaraca na vrata Danijela Zagorca. Puno bolje nije bilo ni u nastavku.

U prvoj utakmici 20. kola nogometaši Lokomotive pobijedili su Istru 1961 s 3:2 (1:1).

Fiolić pogodio iz slobodnjaka

Domaći nogometaši bolje su otvorili susret i u prvih su 15-a minuta stvorili nekoliko izglednih prigoda i pogodili vratnicu. Nakon prekršaja nad Andrijaševićem slobodni udarac s udaljenosti od 25 metara sjajno je izveo Fiolić i preko živog zida neobranjivo pogodio donji desni kut Ivušićevog gola.

Tek što se krenulo sa centra gosti iz Pule su izjednačili nakon što je Prenga u kaznenom prostoru srušio Zlomislića koji je bio u izglednoj prigodi za postizanje gola. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikolić. Lokomotiva je povela odmah na početku drugog dijela susreta nakon što je Grezda u kaznenom prostoru idealno uposlio najboljeg pojedinca utakmice Franka Andrijaševića kojem nije bilo teško sa 5-6 metara poslati loptu u mrežu.

Obje momčadi utakmicu završile s igračem manje, Fiolić zabio u 94.

Od 62 minute Lokomotiva je igrala s igračem manje jer je Perić nakon dva žuta kartona isključen iz igre, a igračku prednost iskoristio je vođa napada Istre 1961 Stefan Nikolić koji dobro nabačenu loptu s desne strane nogom iz blizine šalje u mrežu nemoćnog vratara Zelenike. U 75. minuti i Zlomislić kod Istre 1961. dobija drugi žuti karton pa su do kraja utakmice obje momčadi igrale sa desetoricom nogometaša, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ivan Fiolić glavom donosi pobjedu Lokomotivi.

#Lokosi su se oprostili od Kranjčevićeve u ovoj polusezoni pobjedom nad @NKIstra1961Pula 3:2 pogotcima Andrijaševića i dva gola Fiolića!