Hezonja je protiv LeBronovih Cavsa ostvario najbolji učinak dosadašnje NBA karijere

Mario je ubacio 12 poena za 20,5 minuta provedenih na terenu

Cleveland Cavaliersi su došli do 12. uzastopne pobjede protiv Orlanda, slavili su čak s 35 razlike (111:76). Trener momčadi s Floride Scott Skiles konačno je odlučio dati veću minutažu Mariju Hezonji, koji je odigrao 20,5 minuta i ubacio, za njega ove sezone rekordnih 12 poena.
Dosad mu je najbolji učinak bio 11 poena, s NBA debija protiv Washingtona. Hezonja je sinoć iz igre šutirao 3-5, od toga trice 2-3, pogodio je sva četiri slobodna bacanja.

Mario skupio šest osobnih

Vjerojatno od prevelike želje za igrom, jer ga mu je trener u posljednje vrijeme davao mrvice minutaže, mladi Dubrovčanin je u točno 20 minuta i 35 sekundi stigao napraviti šest osobnih pogrešaka pa je morao iz igre.

S druge strane, najbolji je, po običaju, bio LeBron James koji je ubacio 25 poena i imao osam asistencija. Ruski centar Timofej Mozgov dodao je 17 poena. Kod Orlanda, jedino je Nikola Vučević zabio više od Hezonje, 14 poena.

Golden State nakon dva produžetka do 24-0

Na dosad najvećim iskušenjima bili su Golden State Warriorsi u svom nizu nepobjedivosti. Boston ih je u TD Gardenu odveo do čak dva produžetka. Aktualni prvaci na kraju su slavili 124:119.

Iako je imao najlošiji postotak šuta iz igre ove sezone (33,3 posto) Stephen Curry ubacio je 38 poena, imao još 11 skokova i 8 asistencija. Zabio je 6 od 13 pokušaja za tricu i s crte slobodnih bacanja bio na savršenih 14-14.

Fenomenalan je bio Draymond Green s učinkom od 24 poena, 11 skokova, 8 asistencija, pet osvojenih lopti i pet blokada. Kod domaćina, Kelly Olynyk ubacio je 28 poena za Boston, Avery Bradley dodao je 19 čuvajući Curryja.

Warriosi će dvotjednu turneju po Istoku završiti kod Milwaukeeja i imaju priliku napraviti 7-0 u gostima, što još dosad nije uspjelo ni jednoj momčadi za redom. Na ovoj utakmici igrali su bez ozlijeđenih Klaya Thompsona i Harrisona Barnesa.

Rudež pet poena

Denver Nuggetsi su protiv Minnesote nadoknadili -18 i nakon produžetka došli do pobjede 111:108. Talijan Danilo Gallinari ubacio je 23 poena za somaćina, dok su u momčadi Timberwolvesa Anthony Wiggins i Kevin Martin ubacili po 22 poena. Igrao je i hrvatski reprezentativac Damjan Rudež, za šest i pol minuta igre ubacio je pet poena, uz šut 1-2 iz igre (trice 1-1) i 2-2 slobodna bacanja.

Garnett ušao u povijest

Utakmica je bila zanimljiva i zbog jednog velikog individualnog postignuća NBA legende Kevina Garnetta. Ostvario je 11.407 defanzivnih skokova u karijeri, čime je postao najbolji skakač NBA lige, gledajući obranu, ispred Karla Malonea. Na vječnoj listi najboljih skakača u NBA ligi prvi je Wilt Chamberlain s ukupno 23.924 skoka.