Hrvatski predstavnici upisali su poraze u današnjim utakmicama ABA lige, Zadar s 31 košem razlike

Najbliža pobjedi bila je Cibona, no slavili su u toj utakmici košarkaši Olimpije

09.10.2015., KC Drazen Petrovic, Zagreb - 04. kolo ABA lige, KK Cibona - KK Union Olimpija. Marin Rozic.

Sva tri hrvatska predstavnika poražena su u petak u svojim utakmicama 4. kola regionalne košarkaške lige (ABA liga). Cibona je upisala domaći poraz od Olimpije 75-79, dok su Cedevita i Zadar poraženi na gostovanjima. Zagrebačka momčad kod Krke 77-85, a Zadar kod Budućnosti s visokih 47-78.

Cibona je većim dijelom utakmice igrala vrlo loše, pa je sredinom treće četvrtine gubila s 18 razlike (41-59). U napadu su bili bezidejni, dok su u obrani primali previše koševa pod samim obručem. No, tada je trener Slaven Rimac u obrani postavio zonu, što je dalo rezultate, Ljubljančani su izgubili ritam, te promašivali šutove s distance, te je uslijedila serija Cibone od 13-0 za povratak u utakmicu.

Tri i pol minute prije kraja Cibona je poravnala na 68-68, a 21 sekundu prije kraja bilo je 75-75. Tada je Rimac odlučio da se napravi prekršaj na Zacku Wrightu, koji je pogodio oba slobodna bacanja za 75-77, a u posljednjem napadu Cibone odgovornost je je preuzeo Dardan Berisha, no lopta je kod njegova ulaza ostala na obruču, a potom je Wright pogodio još dva bacanja za konačnih 75-79.

Berisha je sa 22 koša bio najefikasniji kod Cibone, dok je Wright ubacio 16 za Olimpiju.

Cedevitine serije

Cedevita je u trećoj četvrtini gubila sa 11 razlike (44-55), no serijom 16-4 početkom posljednjeg dijela igre zagrebački je sastav stigao do vodstva od 60-59, a kada je nešto kasnije Luka Babić zabio tricu za 69-65 činilo se kako će se pobjednički niz hrvatskog prvaka na startu sezone produžiti. Ipak, tada je uslijedio još jedan preokret, Cedevitini igrači promašili su nekoliko izglednih situacija, domaći su s druge strane spojili par šutova i dvije minute prije kraja preuzeli kontrolu rezultata povevši sa 76-71.

Cedevita se 40 sekundi prije kraja primakla na dva razlike (78-76), no domaći su u završnici pogađali slobodna bacanja, dok su ih gosti promašivali, pa je na kraju pobjeda Krke izražena s velikih osam razlike.

Miro Bilan sa 14 koševa bio je najefikasniji kod Cedevite, kojoj je ovo prvi poraz u natjecanju, dok je Stefan Sinovec zabio 19 za Krku.

Zadrani su rezultatski manjak imali od samog starta u Podgorici, a na kraju je završilo -31. Lovre Bašić je sa 12 koševa bio najefikasniji kod Zadra, dok je Suad Šehović ubacio 14 za Budućnost.