Kalinić je s tri pogotka Interu poslao poruku izborniku Čačiću da je trenutno on prvi napadač Hrvatske

Fiorentina se pobjedom u Milanu bodovno izjednačila s Interom

Fiorentina's Croatian forward Nicola Kalinic (L) kicks to score flanked by Inter Milan's Slovenian goalkeeper Samir Handanovic during the Serie A football match between Inter Milan and Fiorentina at the San Siro Stadium in Milan on September 27, 2015 . AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE

Nikola Kalinić postigao je tri pogotka u 4-1 pobjedi Fiorentine kod milanskog Intera, u nedjeljnom derbiju šestog kola talijanske Serie A. Momčad iz Firenze iznenadila je vodeću momčad prvenstva. Između četvrte i 23. minute gosti su pogocima Slovenca Iličića i Kalinića poveli 3-0. Inter je u prvih pet kola primio samo jedan pogodak i ovaj rezultat je šokirao navijače domaćih.

Inter s deset igrača od 30. minute

Inter je od 31. minute igrao s igračem manje jer je isključen Miranda, a momčad Roberta Mancinija je uspjela smanjiti u 60. pogotkom Argentinca Maura Icardija.

U 76. minuti Kalinić je postigao svoj treći pogodak. Ovim učinkom Kalinić je poslao poruku hrvatskom izborniku Anti Čačiću da je on trenutno prvi napadač Hrvatske. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Fiorentinu, dok je Ante Rebić ostao na klupi gostiju.

Vrsaljko odigrao cijelu utakmicu za Sassuolo

U ostalim nedjeljnim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Torino – Palermo (Jajalo nije ulazio u igru) 2-1, Verona – Lazio 1-2, Genoa – Milan 1-0, Sassuolo (Vrsaljko odigrao cijelu utakmicu) – Chievo 0-0, Bologna – Udinese (Perica nije nastupio) 1-2. U subotu: Roma – Carpi 5-1, Napoli – Juventus 2-1. U ponedjeljak igraju Frosinone – Empoli i Atalanta – Sampdoria

Poredak: Fiorentina i Inter po 15 bodova, Torino 13, Sassuolo i Lazio po 12, Roma i Chievo po 11…