Kloppova prva pobjeda u Premier ligi, Liverpool slavio kod Chelseaja 3-1

Nakon 11. kola Liverpool ima 17, a Chelsea 11 bodova

Liverpool's German manager Jurgen Klopp gestures during the English Premier League football match between Chelsea and Liverpool at Stamford Bridge in London on October 31, 2015. AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

U prvoj utakmici 11. kola engleske Premier lige, Liverpool je na gostovanju kod Chelseaja slavio 3-1 (1-1) i tako je njemački trener Jürgen Klopp ostvario prvu pobjedu u Premier ligi.

Domaćini su u vodstvo došli već u četvrtoj minuti pogotkom Brazilca Ramiresa, a izjednačio je njegov sunarodnjak Philippe Coutinho u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Coutinho je bio i strijelac drugog pogotka za Liverpool u 74. minuti (prvi strijelac nakon Fernanda Torresa 2010. koji je postigao dva pogotka na jednoj utakmici).

Belgijac Christian Benteke postavio je konačnih 3-1 u 83. minuti.

Odluka o Mourinho sljedeće subote?

Ovo je bio deseti put u posljednjih dvanaest utakmica da je Chelsea primio dva ili više pogodaka, dok je Liverpool tek drugi put u posljednjih 16, postigao dva ili više pogodaka.

Porazom su se povećale šanse za odlazak portugalskog trenera Josea Mourinha s klupe Chelseaja, a nagađa se kako će uprava kluba ipak pričekati utakmicu protiv Stoke Cityja sljedeće subote, jer nakon toga slijedi stanka za reprezentacije.

Nakon 11. kola Liverpool ima 17, a Chelsea 11 bodova.