Manchester United je upravo izgubio 2-0 kod Stoke Cityja i možda je to posljednja Van Gaalova utakmica

United je u posljednjih pet ligaških dvoboja osvojio samo dva boda

Manchester United's Dutch manager Louis van Gaal arrives for the English Premier League football match between Stoke City and Manchester United at the Britannia Stadium in Stoke-on-Trent, central England on December 26, 2015. AFP PHOTO / PAUL ELLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.. / AFP / PAUL ELLIS

Nizozemski trener Louis van Gaal proživljava teške trenutke na klupi Manchester Uniteda. U posljednje vrijeme izrečeno je mnogo negativnih kritika na njegov rad i postavljanje momčadi, a subotnji poraz 2-0 kod Stoke Cityja donijet će nove. Neki mediji već nagađaju kako mu je ovo bila posljednja utakmica u Unitedu.

Stoke City je do pogodaka koji su osigurali pobjedu u prvoj utakmici 18. kola Premier lige došao preko Bojana (19. minuta) i Arnautovića (26.). Posebno je zanimljiv bio prvi pogodak domaćeg kluba, jer je oslikao situaciju u klubu s Old Trafforda.

Četvrti uzastopni poraz Uniteda

Nizozemac Memphis Depay je na lijevoj strani loše glavom zahvatio loptu koju je htio vratiti vratarau, što je iskoristio Glen Johnson dodavši loptu u sredinu kaznenog prostora gdje je bio Bojan.

U nastavku utakmice Van Gaal je izvadio iz igre Depayja, uveo Waynea Rooneyja, napad Uniteda postao je opasniji, ali nedovoljno da promijeni rezultat. Ovo je drugi od 16 službenih dvoboja dvaju klubova nakon kojeg je slavio Stoke City.

U posljednjih pet ligaških utakmica Manchester United izborio je samo dva remija, posljednje četiri službene utakmice je poražen, a posljednju pobjedu u službenim utakmicama ostvarena je 21. studenoga kod Watforda.