Mlada nogometna reprezentacija RH došla je do senzacionalne pobjede u Španjolskoj i 1. mjesta na ljestvici

Hrvatska je u Burgosu pobijedila s 3-0 i približila se plasmanu na Euro

Hrvatska U-21 reprezentacija senzacionalno je u gostima s 3:0 (2:0) pobijedila Španjolsku u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Ovom pobjedom Gračanova je momčad zauzela prvo mjesto na ljestvici koje izravno vodi na EURO u Češku ovog ljeta.

Mladi Hrvati u Burgosu su na najbolji način uzvratili “furiji” za poraz prošlog studenog na Rujevici (2:3), gdje su bili i u jačem sastavu s Mateom Kovačićem, Alenom Halilovićem, Mariom Pašalićem, Josipom Radoševićem, Nikolom Vlašićem

Ćaleta-Car načeo Španjolce

Hrvatska je povela u 36. minuti kad je glavom nakon kornera Duje Ćaleta-Car pospremio loptu u mrežu domaćina. Udarac iz kuta izveo je Ante Ćorić.

Do poluvremena je Hrvatska udvostručila prednost, u 42. minuti ponovno je asistent bio Dinamov veznjak Ćorić, a ovaj put strijelac je Stipe Perica, napadač Udinesea.

Perica dvostruki strijelac

Perica je već početkom nastavka, u 48. minuti još jednom zatresao mrežu vratara Arrizabalage.

U 73. minuti Pericu je zamijenio Kolar, a dvije minute kasnije, Ćaleta-Car je dobio žuti karton.

U ponedjeljak s Estonijom

Hrvatska je ovom pobjedom preskočila Španjolce na ljestvici i zauzela prvo mjesto s dva boda prednosti.

Sljedeću utakmicu mlada hrvatska reprezentacija igra u ponedjeljak u Zaprešiću gdje će dočekati Estoniju.