Nekad je nužno odabrati stranu

Na današnji dan prošle godine Suarez je debitirao za Barcelonu. Proslavio je to hat-trickom

Drugi mu je to hat-trick u španjolskom prvenstvu u karijeri

Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez celebrates a goal during the Spanish league football match FC Barcelona vs SD Eibar at the Camp Nou stadium in Barcelona on October 25, 2015.   AFP PHOTO/ LLUIS GENE

Nogometaši Barcelone slavili su 3-1 pobjedu protiv Eibara ostvarenu pred domaćom publikom u utakmici devetog kola španjolskog prvenstva. Sva tri gola za pobjednika susreta postigao je urugvajski napadač momčadi Luis Suarez koji danas slavi točno godinu dana od debija u službenoj utakmici za Barcelonin sastav.

Drugi mu je to hat-trick u španjolskom prvenstvu u karijeri (prvoga je isporučio u 8-0 pobjedi kluba protiv Cordobe u svibnju prošle godine), a prvi na domaćem travnjaku. Treba spomenuti i da Camp Nou rezultatski ne pati izostankom Lionela Messija. U posljednjih jedanaest domaćih ogleda momčadi koje je Argentinac propustio Barcelona je bez iznimke riješavala u svoju korist, uključujući i nedjeljni unatoč rezultatskom minusu s početka ogleda.

Rakitić požutio, Mascherano pocrvenio

Borja Baston bio je strijelac za goste u desetoj minuti, no sve značajnije što je uslijedilo potpisali su Barcelonini nogometaši, a posebice Urugvajac, koji je od deset zadnjih golova momčadi na domaćem terenu postigao njih šest, i Neymar. Brazilski napadač ovaj je ogled iskoristio za nove dvije asistencije, pa je stigao do brojke od njih pet u posljednje tri utakmice za klub.

Ivan Rakitić (žuti karton) odigrao je cijeli susret za Barcelonu koja je posljednjih desetak minuta igrala s igračem manje u polju. Isključenje je zaradio Javier Mascherano.