Napoli zadržao vrh, Verona napokon do pobjede, Juventus nije izgubio bod 13 utakmica

Zbog rasističkog vrijeđanja Koulibalyja od navijača Lazija, sudac nakratko prekinuo dvoboj

Napoli's defender from France Kalidou Koulibaly controls the ball during the Italian Serie A football match Lazio vs Napoli on February 3, 2016 at Olympic stadium in Rome. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI / AFP / ALBERTO PIZZOLI

Napoli je zadržao vodstvo u Serie A nakon što je u 23. kolu u Rimu pobijedio Lazio 2-0. Dvoboj u kojem je cijelu utakmicu za goste odigrao i hrvatski nogometaš Ivan Strinić obilježili su navijači domaće momčadi koji su rasistički vrijeđali tamnoputog igrača gostiju Senegalca Kalidoua Koulibalyja.

Zbog toga je sudac Massimiliano Irrati prekinuo u 68. minuti dvoboj na nekoliko minuta. Unatoč toj odluci, rasistički povici čuli su se i nakon što je utakmica nastavljena.

Fiorentina kiksala kod kuće

Prvak Juventus nastavlja lov na vrh tablice ostvarivši u Torinu 13. uzastopnu prvenstvenu pobjedu (klupski rekord), ovaj put 1-0 protiv Genoe. A veliko slavlje bilo je u Veroni gdje je Hellas Verona (za koju Ante Rebić nije bio ni na klupi) došla do prve pobjede u prvenstvu svladavši 2-1 Atalantu. sada u pet najjačih lige Europe ne postoji klub bez pobjede.

Fiorentina (Kalinić je igrao do 86. minute) je kiksala odigravši 1-1 protiv Carpija na svom stadionu. Marcelo Brozović je igrao 90 minuta u 1-0 pobjedi Intera u Milanu protiv Chieva, a u posljednjim trenucima zamijenio ga je Melo. Andrija Balić i Stipe Perica odgledali su s klupe kako su njihovi suigrači iz Udinesea na gostovanju kod Empolija došli do boda (1-1).

Rezultati: Frosinone – Bologna 2-1, Empoli – Udinese 1-1, Inter – Chievo 1-0, Fiorentina – Carpi 1-1, Juventus – genoa 1-0, Hellas Verona – Atalanta 2-1, Samdoria – torino 2-2, Lazio – Napoli 0-2, Palermo – Milan 0-2. Poredak: Napoli 53 boda, Juventus 51, Inter 44, Fiorentina 43, Roma 41, Milan 39…