Ništa od iznenađenja u mračnoj i blatnjavoj Kranjčevićevoj, Dinamo pobijedio Zagreb 2-1

Na poluvremenu su vodili domaćini, ali je hrvatski prvak zaigrao bolje u nastavku

14.02.2016., Stadion Kranjceviceva, Zagreb - MAXtv prva HNL, 22. kolo, NK Zagreb - GNK Dinamo. Junior Fernandes, Hilal Soudani.

Nogometaši Dinama zadržali su vodstvo i nakon 22. kola Prve HNL u kojoj su 2-1 pobijedili Zagreb na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici, koju je obilježilo katastrofalno stanje terena i loša rasvjeta.

Domaćini su poveli pogotkom Lovre Medića u 30. minuti, a gosti su uspjeli preokrenuti utakmicu u drugom dijelu. Fernandes je u 64. minuti donio izjednačenje pogotkom iz blizine, a u 67. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste nakon jednog dvoboja Šovšića i Matića nakon kojeg bi većina sudaca, ne i Dalibor Mlakar, pustili igru. Pogodak iz jedanaesterca i pobjedu hrvatskim prvacima donio je Armin Hodžić.

Inter i Split remizirali

U prvom nedjeljnom dvoboju 22. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Intera i RNK Splita odigrali 1-1 (1-0). Domaćini su poveli u 41. minuti pogotkom Andree Ottochiana, a u 84. minuti izjednačio je Ivan Pešić.

Poredak: Dinamo 48, Rijeka 46, Hajduk 42, Split 33, Lokomotiva 30, Inter 23, Slaven Belupo 21, Istra 1961 20, Osijek 20, Zagreb 9 bodova.