POČELO EUROPSKO PRVENSTVO: Francuska - Rumujska 2:1, Dimitri Payet zabio megagol iz daljine

Telegram prati otvorenje Europskog prvenstva

Dimitri Payet of France in action during the Group A soccer match of the UEFA EURO 2016 between France and Romania at the Stade de France in St. Denis, France, 10 June 2016. Photo: Marius Becker/dpa (RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)

22:54 – Gotovo, Francuska pobijedila.

22:51 – Još 2 minute do kraja, Payet izašao iz igre u suzama od sreće.

22:48 – Senzacionalan pogodat Payeta, odličan udarac izdaleka. Francuska spašena, 2-1.

22:36 – Ulazi Anthony Martial, umjesto Paula Pogbe. Usput, predivan prizor:

22:26 – Jedanaesterac je skrivio Patrice Evra, francuski veteran koji je tijekom cijele utakmice nesiguran, spor i sklon greškama. “Pričamo kako Francuzima fali vođa i na 1-0 najstariji igrač napravi ovo. Najstariji igrač koji je uz to i jedan od lošijih večeras”, kaže Ibrulj.

22:23 – Jedanesterac za Rumunjsku. Stancu zabio za 1-1.

22:16 – Nakon odličnog udarca Pogbe, u nastavku akcije Giroud uspijeva zabiti za Francusku.

22:11 – Giroud pucao u golmana iz vrlo dobre prilike.

22:05 – Počelo drugo poluvrijeme, Rumunjska ima nekoliko zanimljivih naleta. Bogdan Stancu je upravo promašio apsolutno najbolju šansu na utakmici dosad, bio je sam ispred Llorisa i pucao je pored gola.

1. poluvrijeme – “Kante solidan, ali dosta duboko; Payet rastrčan, ali to je to. Pogba se previše gubi u pokušaju da napravi nešto spetakularno”, kaže naš Saša Ibrulj, koji utakmicu prati uživo. Telegramov kolumnist Mihovil Topić kaže: “Kante, Matuidi, Pogba, Griezmann, Payet, Panjroud, kadar iz Kloppovih mokrih snova. Ne mogu nametnit presing Rumunjima. A playa nemaju”.

21:48 – Gotovo prvo poluvrijeme. Kompaktna Rumunjska nije dopustila previše šansi za Francuze, koji su ipak uspjeli 8 puta pucati prema golu, ali samo jednom u okvir gola.

21:47 – Zadnja minuta produžetka u prvom poluvremenu, Francuska ima korner.

21:41 – Andone pretrčao Koscilenyja i Ramija nakon pogreške Evre. Nakon što je skočio da prihvatio loptu, Koscileny ga je srušio, a novinari kažu da je trebao biti jedanaesterac za Rumunjsku. Sudac nije sudio ništa.

21:39 – Giroud je odsječen, samo dva uspješna pasa dosad:

21:36 – Griezmann pucao pored gola, nakon dodavanja Payeta.

21:28 – N’Golo Kanté imao je 4 presječene lopte u prvih 25 minuta, javlja Squawka.

21:20 – Payet nekoliko puta pokušao pronaći Griezmanna. Ta kombinacija izgleda posebno opasno.

21:16 – Griezmann pogodio vratnicu, Francuska sve opasnija, uglavnom preko Payeta i Griezmanna. Pogba je podijelio nekoliko zanimljivih lopti. Dosta dobrih šansi u prvih 15ak minuta, više nego smo očekivali.

21:12 – Francuska dominira i ima znatno veći posjed lopte, ali bez dramatičnih prilika. Griezmann je pokušao pucati iz daleka. Rumunjska se brani vrlo dobro i agresivno, s relativno visokom obrambenom linijom. Nakon Griezmannovog pokušaja Francuska je izborila korner. Payet nabacuje, ne uspijeva, lopta dolazi do njega, a u ponovnom pokušaju lijepo je nabacio Giroudu. Koji ne pogađa.

21:05 – Rumunjska nakon kornera pogodila stativu, a zatim obrana golmana. Komentatori su uoči ove utakmice upozoravali da bi Francuska mogla imati obrambenih problema, a ovdje ih je spasio golman Hugo Lloris.

21:00 – Počelo je, Francuska napada. Nakon 31 sekunde uputili su prvi udarac prema rumunjskom vrataru.

20:59 – Čeka se početak prve utakmice Eura 2016.

20:56 – Izvode se nacionalne himne.

20:52 – David Guetta pušta muziku, izvodi se himna Europskog prvenstva.

20:44 – 15 minuta do otvorenja Europskog nogometnog prvenstva, u tijeku je ceremonija otvorenja.

20:40 – Genijalna atmosfera na Stade de Franceu, javljaju mediji.

20:37 – Igrači se zagrijavaju.

(LtoR) France's forward Dimitri Payet, France's defender Bacary Sagna, France's defender Adil Rami, France's defender Laurent Koscielny and France's defender Patrice Evra arrive ahead of the Euro 2016 group A football match between France and Romania at Stade de France, in Saint-Denis, north of Paris, on June 10, 2016. / AFP PHOTO / MIGUEL MEDINA
AFP

Taktičku analizu domaćina Francuske, u suradnju s Guardianovom medijskom mrežom, pročitajte ovdje. Na utakmici u Parizu je Telegramov Saša Ibrulj.