Prvi poraz Cibone u Eurokupu, Le Havre u Zagrebu slavio nakon produžetaka 113-106

Ante Žižić imao je šut za pobjedu u osnovnom dijelu utakmice

13.01.2016., KC Drazen Petrovic, Zagreb - FIBA Europe Cup, skupina S, 3. kolo, KK Cibona - KK STB Le Havre. Ante Toni Zizic. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

U susretu 3. kola skupine S drugog kruga FIBA Eurokupa košarkaši Cibone su u KC Dražen Petrović nakon produžetka izgubili od Le Havrea 106-113 (27-25, 16-32, 23-27, 28-10, 12-19) upisavši prvi poraz u skupini.

Cibona je upisala poraz nakon što je u posljednjoj četvrtini nadoknadila čak 18 koševa zaostatka, te imala šut za pobjedu u regularnom dijelu, no Ante Žižić je promašio. U dodatnih pet minuta Francuzi su bili bolji ostvarivši drugu pobjedu kojom su preuzeli vrh ljestvice.

Osam igrača Cibone s deset i više koševa

Le Havre je do slavlja predvodio Angell Vassallo sa 31 košem. Jean-Baptiste Adolphe je upisao ‘double-double’ 19 koševa i 11 skokova, dok je Lawrence Hill dodao 18 koševa. Kod Cibone osam igrača je upisalo dvoznamenkasti broj koševa – najefikasniji su bili Filip Krušlin sa 18 koševa, te Ivan Siriščević sa 15 koševa. Marin Rozić, Nebojša Joksimović i Andrija Žižić zabili su po 12 koševa.

U drugom dvoboju iz ove skupine Pieno Žvaigždes je nakon produžetaka pobijedio Energia Targu Jiu 95-93 ubilježivši prvu pobjedu.

Protiv Energie Targu 20. siječnja

Na ljestvici vode Le Havre i Cibona sa po dvije pobjede i jednim porazom, dok Pieno Žvaigždes i Energia Targu Jiu imaju skor 1-2.

U 4. kolu Cibona gostuje kod Energie Targu 20. siječnja, a istog dana Pieno Žvaigždes će ugostiti Le Havre.