Sasvim poseban rekord postavili su igrači Barcelone kod Eibara, Suarez je zabio 100. gol trojca MSN ove sezone

Barcelona je nastavila niz od 35 utakmica bez poraza

Barcelona players celebrate their second goal during the Spanish league football match SD Eibar vs FC Barcelona at the Ipurua stadium in Eibar on March 6, 2016.
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi scored the second goal. / AFP / ANDER GILLENEA / “The erroneous mention[s] appearing in the metadata of this photo by ANDER GILLENEA has been modified in AFP systems in the following manner: [ADDING CODE FOR LIVE REPORT]. Please immediately remove the erroneous mention[s] from all your online services and delete it (them) from your servers. If you have been authorized by AFP to distribute it (them) to third parties, please ensure that the same actions are carried out by them. Failure to promptly comply with these instructions will entail liability on your part for any continued or post notification usage. Therefore we thank you very much for all your attention and prompt action. We are sorry for the inconvenience this notification may cause and remain at your disposal for any further information you may require.”

Nogometaši Barcelone nastavili su s golijadom na utakmicama Primere, a pobjedom kod Eibara od 4:0, upisali su i 35. pobjedu za redom bez poraza, što je rekord Primere. Enriqueova momčad zadržala je razmak od osam bodova pred Atleticom i 12 bodova pred madridskim Realom, deset kola prije kraja prvenstva.

Eibar nije bio dorastao suparnik, a Barcelona je igrala onoliko koliko joj treba. Trener Luis Enrique je umjesto Neymara uvrstio Munira, dok je Arda Turan zaigrao umjesto Inieste. U prvih 11 našao se i Ivan Rakitić, iako je zbog otekline na stopalu bio upitan njegov nastup. Prošlog je tjedna odradio tek jedan zajednički trening s momčadi, nakon što je dobio udarac u zadnjoj utakmici.

Radoševiću žuti karton

Za Eibar je igrao Josip Radošević, igrač Napolija na posudbi u španjolskom prvoligašu. Zaradio je Radošević u 5. minuti žuti karton zbog igranja rukom, iako nije bilo namjere, nakon što mu je Munir prodao lažnjak.

U 8. minuti Barcelona je povela iz akcije koju je kreirao Rakitić. Odlično je pronašao Luisa Suareza na desnoj strani, Urugvajac ubacio za Munira kojem nije bilo teško svladati vratara Eibara za 1:0.

Dva Messi, jedan Suarez

Sljedeća dva pogotka djelo su Lionela Messija, u 41. minuti i u 76., kad je bio precizan s bijele točke. Barceloninu večer na skromnom Eibarovom stadionu okrunio je Suarez pogotkom u 84. minuti, što je značilo da je nevjerojatni trojac MSN (Messi-Suarez-Neymar), ove sezone zabio točno 100 golova.

U svim natjecanjima, Suarez je zabio 42, Messi 35, a Neymar 23 gola. Čudesne brojke!