Split-Lokomotiva 2-1: Špehar je načeo bivši klub i vodio Split do prva tri boda

Split je u zadnjoj utakmici prvog kola ostvario prvu pobjedu u 1. HNL

Nogometaši Splita na svojem su terenu pobijedili Lokomotivu u zadnjoj utakmici prvog kola Prve hrvatske nogometne lige. Rezultat susreta bio je 2-1 za ekipu Zorana Vulića koja je tako osvojila prva tri boda u novoj sezoni i nalazi se na drugom mjestu tablice.

Lokomotiva i Split u borbi za bodove

Utakmica je dobro počela za Split koji je poveo u 21. minuti, a strijelac je bio nekadašnji igrač Dinama i Lokomotive Dino Špehar. Rezultatom 1-0 za domaćine završeno je prvo poluvrijeme, a u nastavku su gledatelji na Parku mladeži mogli vidjeti po pogodak sa svake strane.

Prvo su domaćini, u 59. minuti, udvostručili svoje vodstvo. Strijelac je bio Slavko Blagojević, a penalu je prethodilo isključenje igrača Lokomotive Luke Capana. Do kraja utakmice zagrebačka ekipa je s deset igrača uspjela samo smanjiti svoj zaostatak, a pogodak u 71. minuti postigao je Mirko Marić.