West Bromwich Albion-Manchester City 0-3: Uvjerljivi City odmah zasjeo na čelo ljestvice

Prvo ime susreta bio je vezni igrač Cityja Yaya Toure koji je postigao dva gola

Nogometaši Manchester Cityja, aktualni engleski viceprvaci, pobjedom nad West Bromwich Albionom otvorili su novu sezonu domaćeg prvenstva i odmah zasjeli na čelo ljestvice. Građani su slavili na gostovanju s vrlo uvjerljivih 0-3, a prvo ime susreta bio je njihov vezni igrač Yaya Toure koji je postigao dva gola.

Pitanje pobjednika gotovo je u potpunosti bilo riješeno na početku utakmice. Manchester City poveo je u 11. minuti golom Tourea, a isti igrač udvostručio je prednost gostiju u 24. minuti. Konačnih 3-0 postavio je kapetan momčadi iz Manchestera Vincent Kompany u 59. minuti.

Nakon odigranog prvog kola City se nalazi na prvom mjestu tablice, Leicester je drugi, a Crystal Palace treći. West Bromwich je nakon ovog poraza na dnu tablice, a Arsenal je predzadnji.