Sve je više kritika na račun američkih filmskih nagrada
Objavljena je kompletna lista nominacija za dodjelu SAG (Screen Actors Guild Awards) nagrada na kojoj su odabrani najbolji glumci i glumice u igranim filmovima te televizijskim serijama. Filmovi koji prednjače su Da 5 Bloods, Ma Rainey’s Black Bottom, Minari, One Night in Miami i The Trial of the Chicago 7. U utrci glavnih glumaca natječu se Amy Adams, Viola Davis, Vanessa Kirby, Frances McDormand i Carey Mulligan; dok je glavna utrka muških glumaca između Riz Ahmeda, Chadwicka Bosemana, Anthonyja Hopkinsa, Garyja Oldmana i Stevena Yeuna.
Nagrade SAG se obično održavaju u siječnju, ali su zbog pandemije sada pomaknute na 4. travnja, a ceremonija će se emitirati na TNT-u i TBS-u. U nastavku slijedi kompletna lista nominacija koja je, baš kao i ona za Zlatne globuse, na meti kritičara.
Naime, većina nominiranih ponovno su bijeli autori i glumci, dok serija I May Destroy You Michaele Coel nije dobila nijednu nominaciju za Zlatni globus, a za SAG ima samo jednu nominaciju, onu za najbolju redateljicu. Paralelno, poprilično loša serija Emily in Paris s privilegiranim likovima bijele rase, dobila je dvije nominacije za Zlatni globus. U nastavku pogledajte sve nominacije za SAG nagrade.
Najbolja glumačka ekipa u filmu
Da 5 Bloods (Netflix)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Minari (A24)
One Night in Miami (Amazon Studios)
The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
Najbolja glumica u glavnoj ulozi
Amy Adams (Hillbilly Elegy)
Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)
Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
Frances McDormand (Nomadland)
Carey Mulligan (Promising Young Woman)
Najbolji glumac u glavnoj ulozi
Riz Ahmed (Sound of Metal)
Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
Anthony Hopkins (The Father)
Gary Oldman (Mank)
Steven Yeun (Minari)
Najbolja ženska sporedna uloga
Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)
Glenn Close (Hillbilly Elegy)
Olivia Colman (The Father)
Youn Yuh-Jung (Minari)
Helena Zengel (News of the World)
Najbolja muška sporedna uloga
Chadwick Boseman (Da 5 Bloods)
Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)
Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
Jared Leto (The Little Things)
Leslie Odom, Jr. (One Night in Miami)
Najbolji ansambl u dramskoj seriji
Better Call Saul
Bridgerton
The Crown
Lovecraft Country
Ozark
Najbolji ansambl u komedija seriji
Dead to Me
The Flight Attendant
The Great
Schitt’s Creek
Ted Lasso
Najbolja glumica u dramskoj seriji
Gillian Anderson (The Crown)
Olivia Colman (The Crown)
Emma Corrin (The Crown)
Julia Garner (Ozark)
Laura Linney (Ozark)
Najbolja glumica u dramskoj seriji
Jason Bateman (Ozark)
Sterling K. Brown (This Is Us)
Josh O’Connor (The Crown)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Rege-Jean Page (Bridgerton)
Najbolja glumica u humorističnoj seriji
Christina Applegate (Dead to Me)
Linda Cardellini (Dead to Me)
Kaley Cuoco (The Flight Attendant)
Annie Murphy (Schitt’s Creek)
Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
Najbolji glumac u humorističnoj seriji
Nicholas Hoult (The Great)
Dan Levy (Schitt’s Creek)
Eugene Levy (Schitt’s Creek)
Jason Sudeikis (Ted Lasso)
Ramy Youssef (Ramy)
Najbolja glumica u filmu ili mini seriji
Cate Blanchett (Mrs. America)
Michaela Coel (I May Destroy You)
Nicole Kidman (The Undoing)
Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit)
Kerry Washington (Little Fires Everywhere)
Najbolji glumac u filmu ili mini seriji
Bill Camp (The Queen’s Gambit)
Daveed Diggs (Hamilton)
Hugh Grant (The Undoing)
Ethan Hawke (The Good Lord Bird)
Mark Ruffalo (I Know This Much Is True)
Najbolji kaskaderski performans na filmu
Da 5 Bloods
Mulan
News of the World
The Trial of the Chicago 7
Wonder Woman 1984
Najbolji kaskaderski performans u dramskoj ili humorističnoj seriji
The Boys
Cobra Kai
Lovecraft Country
The Mandalorian
Westworld