Astronauti objavljuju fotke tajfuna Noru iz svemira; zastrašujuće, ali i sasvim spektakularne u isto vrijeme

Astronauti s Međunarodne svemirske postaje objavljuju fotografije

FOTO: Randy Bresnik/NASA/Twitter

Tajfun Noru kreće se preko Tihog oceana i ovog bi vikenda mogao pogoditi Japan, a možda i Južnu Koreju ili Kinu. Prognostičari sada pažljivo prate oluju koja se u nedjelju pretvorila u supertajfun pete kategorije s prosječnom brzinom vjetra 250 km/h što je ekvivalent uraganu te ujedno i najjača oluja na Zemlji.

Astronauti su podijelili fotografije na Twitteru

Astronauti koji su trenutno na Međunarodnoj svemirskoj postaji, također prate Noru, a fotografije koje šalju na Zemlju preko Twittera su prilično zapanjujuće. Kozmonaut Sergey Ryazansky je prvi objavio fotografiju na svom profilu. “Super #Tajfun#Noru se kovitla u Tihom oceanu”, napisao je Ryazansky uz fotografiju objavljenu 1. kolovoza.

Supertajfun Noru snimljen 1. kolovoza 2017. iz Međunarodne svemirske postaje Sergey Ryazansky/Roscosmos/Twitter

Par sati nakon Sergeyeve objave, i NASA-in astronaut Jack Fischer je podijelio fotografiju oluje koja se okreće suprotno od smjera kazaljke na satu. “Kad se Majka priroda zavrti, to može biti nevjerojatan, ali i zastrašujući prozor. Izgleda da supertajfun #Noru dobiva zamah”, napisao je Fischer.

Supertajfun Noru snimljen 1. kolovoza 2017. iz Međunarodne svemirske postaje Jack Fischer/NASA/Twitter

Najbolje i najnovije fotografije su došle od NASA-inog astronauta Randya Bresnika. “Supertajfun #Noru, nevjerojatna je veličina ovog vremenskog fenomena, gotovo je moguće osjetiti njegovu snagu 250 milja iznad”, napisao je Bresnik.

Supertajfun Noru snimljen 1. kolovoza 2017. iz Međunarodne svemirske postaje Randy Bresnik/NASA//Twitter
Supertajfun Noru snimljen 1. kolovoza 2017. iz Međunarodne svemirske postaje Randy Bresnik/NASA/Twitter