Puno ljudi se prijavljuje za dadiljanje pandi u Kini. Zvuči slatko, ali izgleda da može biti i opasno

Posao nije baš tako lagan kao što se čini

FOTO: YouTube

U Centru za istraživanje velikih pandi, koji se nalazi u kineskoj pokrajini Sichuan, živi oko 200 ovih životinja. Uprava Centra raspisala je natječaj za tzv. dadilje pandi. Za jedno radno mjesto prijavilo se prosječno 40 ljudi, piše BBC.

Prema mladunčadi velikih pandi dadilje će se morati odnositi kao prema maloj djeci. Posao nije nimalo lagan. “Kada sam prvi put ugledala pandu, pomislila sam kako je to preslatka životinja. Ne mogu se niti sjetiti koliko sam pandi odgojila u posljednjih deset godina”, kaže Chunnhua Liu, njegovateljica pandi.

Potencijalno opasan posao

Ova dadilja tvrdi da posjetitelji, ali i njezine nove kolege primjećuju samo slatku stranu ovih životinja. Naglašava da su pande divlje životinje i potencijalno opasne životinje. “Za početak, one se ne igraju kao i ljudi. Mogu biti opasne jer se međusobno grizu i udaraju, što je za ljude neprihvatljiv način ponašanja”, objašnjava.

Većina njezinih kolegica ima ožiljke od ogrebotina koje su nastale na poslu. Neke od njih su prilično ozbiljne. U ovom istraživačkom centru poslove dadilja najčešće odrađuju volonteri iz Japana, Europe i SAD-a, ali uprava centra već nekoliko godina raspisuje ovaj natječaj kako bi javnost pozvala da zaštite velike pande.

https://www.youtube.com/watch?v=zNL6JwdEU9o