Mediji pišu kako Netflix želi ponuditi i igre. Ako sve prođe po planu, mogao bi krenuti 2022. godine

Netflix bi čini se htio postati ono što konkurencija pokušava godinama: Netflix za igre

FOTO: Unsplash

Postati Netflix nečega, neke tehnološke kategorije, fraza je koja se često nameće kada neki proizvod želi napraviti revoluciju u svom području. Tako se Googleov ili Nvidijin streaming servis za igre često karakterizirao kao “Netflix za igre”, a sada postoje indikacije kako upravo Netflix želi postati, pa, Netflix za igre.

Prema pisanju The Informationa, ali i Axiosa, Netflix će možda već 2022. godine ponuditi uslugu sličnu Apple Arcadeu, odnosno, pretplatu za igre. U ponudi “igara koje će se moći i skinuti”, bit će igre koje će razviti Netflix, ali i igre koje su razvili nezavisni, odnosno indie developeri. Reuters piše i kako je Netflix vrlo ozbiljan oko ove ideje, pa su trenutno u potrazi ga direktorom koji bi nadgledao cijeli projekt.

Nije im prvi pokušaj s interaktivnim sadržajem

Netflixu bi ovo bio sasvim novi podvig, no ne bi im bio prvi pokušaj razvoja interaktivnog sadržaja. Do sada su imali interaktivne epizode Black Mirrora, točnije Bandersnatch, te Bear Grylls’ You vs. Wild, koji su poznatiji primjeri sadržaja u kojima gledatelj može birati smjer u kojem će se razviti radnja.

Uz sadržaj u kojem gledatelj bira tijek radnje, Netflix ima i niz sadržaja koji se bazira na video igrama, poput serije The Witcher i Castlevanie. U razgovoru za Polygon, predstavnik Netflixa je poručio kako su “uzbuđeni raditi više interaktivnog sadržaja”, no nije baš precizirao o čemu je riječ.

Treba im nešto da ponovno potaknu rast broja korisnika

Game streaming nije nikako nova ideja. Sustav u kojem igrači mogu na slabijem hardveru igrati igre koje se “vrte” na znatno snažnijim serverima pokušali su razviti Google, Nvidia i Amazon. No, oni za sada nisu zabilježili neki veći uspjeh. Netflix, koji trenutno broji 207 milijuna pretplatnika, mogao bi imati veću prednost spram konkurencije, budući da već ima velik broj korisnika koji plaćaju za streaming uslugu.

Nakon golemog rasta 2020. godine uzrokovanog pandemijom koronavirusa koji je ljude prisilio na dulji boravak u kući, Netflix ove godine bilježi znatno sporiji rast. Stoga, ako ponudi inovativniji pristup igrama, za koji bi, recimo, igrači trebali imati samo televizor i kontroler, Netflix bi uz fer cijenu mogao ponovno postići veći rast. Informacije o tome koliko bi mogla koštati usluga, te hoće li biti zasebna pretplata, za sada nisu poznate.