Udarite bol direktno

Sve što morate znati o boli

Iako je doživljavamo kao nešto neugodno i nepoželjno, bol je vrlo važna jer nas upozorava, a na taj način i štiti od mogućih ozljeda i oštećenja. Ona ukazuje i na neke moguće bolesti ili bolesna stanja te nas ”tjera” da odemo liječniku i da se liječimo.

Bol je, premda svima poznat, neugodan individualni osjećaj koji je vrlo teško precizno definirati. Pojavljuje se u najrazličitijim oblicima i intenzitetima i ovisi o osobnom doživljaju onoga kod koga se javi. Kaže se da se s boli rađamo, živimo i umiremo. Bol nastaje zbog fizičkog oštećenja tkiva ili kao upozorenje na moguće oštećenje, ali i psihičke reakcije na to oštećenje.

Ne zanemarujte bol

Osim na moguća mehanička ozljeđivanja, koja nam prijete iz okoline, bol ukazuje na neke moguće bolesti ili bolesna stanja i potiče nas na njihovo otkrivanje i liječenje. „Mana“ mnogih teških bolesti, često je izostanak boli pa takve budu znatno teže prepoznate, a kada se i otkriju, slabija je motivacija za njihovo liječenje. Bolesti kao što su, primjerice, povišeni krvni tlak, ne izazivaju jaču bol te je znatno teže liječiti hipertenziju, negoli, primjerice, križobolju, zbog koje će se redovito uzimati lijekove, dolaziti na injekcije, ići na fizikalnu terapiju, vježbati i prilagođavati način života. Sve se to znatno teže postiže kod često puno opasnijih bolesti koje nisu praćene osjećajem boli.

4 prednosti Ibudolora

Ikonica prekrižene vode by Font Awesome

Jedini ibuprofenski prašak koji se uzima bez tekućine

Ikonica limuna by Font Awesome

Ugodnog okusa limuna

Ikonica termometra by Font Awesome

Djeluje protiv blagih do umjerenih bolova i vrućice

Ikonica sata by Font Awesome

Uzima se u razmaku od najmanje 6 sati između dvije primjene

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Ne doživljavamo bol svi jednako

Kod sposobnosti podnošenja boli postoje znatne individualne razlike pa će pojedinci različito reagirati na isti stupanj boli, a dodatno će na to utjecati i situacija i trenutno raspoloženje. Prema trajanju, bol se dijeli na akutnu (kratkotrajnu) i kroničnu (dugotrajnu).

Putevi boli

Bol počinje na posebnim receptorima za bol koji se nalaze svuda po tijelu. Kada su izloženi nekom bolnom podražaju, oni putem živaca prenose električne impulse u leđnu moždinu i dalje prema mozgu. Tijekom tog puta ti se impulsi obrađuju, stvarajući osjećaj boli, ali i pokreću određene reakcije kojima se nastoji izbjeći ili umanjiti bol, primjerice odmicanje ruke od vrućeg predmeta. Receptori za bol i njihovi živčani putovi razlikuju se u različitim dijelovima tijela pa je zbog toga osjet boli različit u odnosu na vrstu i mjesto pojave.

Bol može dovesti do bolesti

Neliječena akutna bol može prijeći u kroničnu bol što smanjuje kvalitetu života i može dovesti do psiholoških, imunoloških, te patofizioloških promjena u funkcijama tjelesnih sustava. Za bolesnika kronifikacija znači da bol prodire u sve sfere života i loše utječe na mentalnu, kognitivnu i psihosocijalnu funkcionalnost.

Važan je oprez

Iako se propagira apsolutno pravo na otklanjanje boli, treba kod toga biti vrlo oprezan i svako liječenje provoditi u suradnji s liječnikom. Neracionalna i pretjerana upotreba analgetika može dovesti do niza nuspojava, kao što su navikavanje, oštećenje jetre ili krvarenje u probavnom sustavu. Osim toga, uzimanje analgetika prije jasno utvrđene dijagnoze može dovesti do prikrivanja kliničke slike i životne ugroženosti (primjerice, upala slijepog crijeva).

Kako se liječi bol?

Najčešće se primjenjuju lijekovi protiv bolova: ibruprofen, paracetamol, acetil salicilna kiselina i ostali nesteroidni antireumatici, a u težim slučajevi opioidni analgetici. Uz to se koriste fizikalna terapija, kirurški zahvati, ali i neke tradicionalne metode kao što su akupunktura, akupresura, kiropraktika…

Kada odabrati Ibudolor Direkt

Ibudolor Direkt je lijek protiv blagih do umjerenih bolova i povišene tjelesne temperature. Sadrži ibuprofen u obliku praška, ugodnog okusa limuna koji se uzima bez tekućine direktno u usta. Dostupan je u dozama od 200 mg i 400 mg. Pakiranje sadrži 10 pojedinačnih vrećica.

Pakiranja Ibudolor Direkta

Kako se primjenjuje Ibudolor Direkt?

Sadržaj vrećice isprazni se u usta i proguta sa slinom. Nije potreban dodatak bilo kakve tekućine.

Tko može koristiti Ibudolor Direkt?

Ibudolor Direkt 200 mg mogu koristiti odrasli, adolescenti i djeca od 20 kg tjelesne težine (od 6 godina i stariji).

Ibudolor Direkt 400 mg mogu koristiti odrasli i adolescenti od 40 kg tjelesne težine (od 12 godina i stariji).

Kada posegnuti za lijekovima protiv bolova

Najčešća bolna stanja zbog kojih posežemo za praškom protiv bolova su glavobolja i migrena, bolovi za vrijeme menstruacije i PMS-a, zubobolja, povišena tjelesna temperatura. Svi navedeni bolovi jednostavno se mogu ublažiti pravilnom primjenom Ibudolor Direkta.

Interaktivna ilustracija - Klikom otkrijte vrstu boli kod koje Ibudolor može pomoći

Ilustracija boli

Glavobolje i migrene

Ilustracija boli

Bolovi za vrijeme menstruacije i PMS-a

Ilustracija boli

Bolovi u leđima

Ilustracija boli

Zubobolja

95 posto žena pati od menstrualnih bolova

Od menstrualnih bolova, primjerice, pati čak 95 posto žena i iako su simptomi najčešće tek osjetni, ponekad mogu biti vrlo jaki te osim bolnog trbuha i leđa mogu izazvati glavobolje, mučnine, proljev i povraćanje. Želite li se boli riješiti brzo i jednostavno, posegnite za praškom protiv bolova Ibudolor, a važno je ne čekati stvarno jaku bol i grčeve pri kojima se ne možete pomaknuti, već popiti analgetik čim bolovi počnu.

Kako protiv menstrualnih bolova

Lijekove prve linije čine nesteroidni protuupalni antireumatici. Randomizirane studije pokazuju kako 70 do 90% žena navodi značajno smanjenje bolova na terapiju ibuprofenom u dozi od 400-600 mg svakih 4 do 6 sati. Ibudolor Direkt, jedini ibruprofenski prašak, uzima se bez tekućine i djeluje i do šest sati. Terapiju je najbolje započeti na dan početka menstruacije i nastavlja sve do prestanka krvarenja, odnosno bolova. Kod izraženije kliničke slike početak terapije može se pomaknuti i na dan-dva prije očekivanog početka krvarenja, savjetuju liječnici.

Kad naraste temperatura...

Čest razlog zašto se poseže za Ibudolorom je i povišena tjelesna temperatura. Tjelesna temperatura se povisi najčešće kao odgovor organizma na infekcije virusima ili bakterijama, a prati je glavobolja, drhtavica, znojenje, gubitak apetita itd. Lijekove koji snižavaju tjelesnu temperaturu treba primijeniti kod vrijednosti tjelesne temperature iznad 38,5°C, a ukoliko povišena temperatura traje više od tri dana i ne može se sniziti lijekovima i fiziološkim mjerama, potrebno je potražiti pomoć liječnika.

Plaćeni oglas o lijeku. IBUD-AD-018-14022020

TG Studio i HEP

Producirano u radionici TG Studija, Telegramove in-house agencije za nativni marketing, u suradnji s partnerom Stada i po najvišim uredničkim standardima Telegram Media Grupe.