Nekad je nužno odabrati stranu

Čermak od Keruma preuzeo čuveni zagrebački restoran Šumski dvor. Uvjerava da će opet raditi

Uz Šumski dvor Čermak je od Keruma preuzeo i kino Central

FOTO: Pixsell

Kultni zagrebački restoran Šumski dvor, koji desetljećima propada, trebao bi ponovno početi raditi. Najavio je to jučer za Novu TV general Ivan Čermak koji je vlasništvo nad restoranom nedavno preuzeo od splitskog poduzetnika Željka Keruma. Najavljuje veliku investiciju i novi, moderni restoran kod Cmroka.

Obnavljanje je najavljivao i Kerum prije deset godina kada je kupio Šumski dvor. U siječnju 2012. govorio je kako ga je kupio za pet milijuna eura, da preuređenje počinje za dva tjedna i da će restoran do ljeta “zasjati novim sjajem”. No, to se nije dogodilo. Kerumove tvrtke u međuvremenu su otišle u stečaj, a dio stečajne mase postao je i Šumski dvor koji je sada preuzeo Čermak.

Čermak je jučer otkrio da ondje želi napraviti moderan restoran te da će za svoj projekt angažirati domaće i svjetske arhitekte. “Dovest ćemo nešto novo u Zagreb, Zagrebu i Zagrepčanima. Investicija u svakom slučaju neće biti mala, spremni smo na to, to je ipak bio jedan kultni zagrebački restoran. Ja kao mlad sam isto bio vezan uz njega i to je više sentimentalna priča nego naš core business”, rekao je.

Preuzeo i kino Central

Uz restoran, Čermak je od Keruma preuzeo i nekadašnje kino Central za koje također ima velike planove. ”Kada gledate ovo sve danas u Zagrebu, svi ti klubovi narodnjački, sve je to na razini poluprimitive. Želimo u grad dovesti jedan pravi europski noćni klub u koji će biti dobrodošle sve generacije ljudi, mislimo napraviti stvarno jednu ekskluzivu na svjetskom nivou”, istaknuo je Čermak.

U Šumskom dvoru na početku zagrebačkog Prekrižja gosti su zadnji put posluženi prije više od dvadeset godina, a prije toga desetljećima je ugošćivala generacije Zagrepčana. Šumski dvor, odnosno vila Hirschler biser je zagrebačke međuratne arhitekture. Riječ je o dvojnom objektu; naprijed s kavanom, iza sa stambenim dijelom. Vilu je 1933. projektirao i izgradio arhitekt Slavko Löwy za investitora Alfreda Hirschlera. U međuvremenu je objekt posve propao.