Danas je baš u elementu. ‘Plenković i ja nismo isto društvo. Kad sam ja birao društvo, on je bio čistač cipela’

Kaže i da bi više nego Boga volio vidjeti kako je Grlić Radman razgovarao sa Scholzom jer "čovjek ne zna govoriti"

20.05.2022., Zabok - Predsjednik Republike Zoran Milanovic sudjelovao je na svecanoj sjednici Gradskog vijeca Grada Zaboka. Photo: Matija Habljak/PIXSELL
FOTO: Matija Habljak/PIXSELL

Predsjednik Zoran Milanović danas je u Svetoj Nedelji komentirao aktualnu političku situaciju. U jednom trenutku počela su pitanja o domaćim temama, prvo o HDZ-ovoj inicijativi za promjene Ustava oko pravila za održavanje referenduma.

“Ja sam 2014. bio premijer, znam da bi me neki najradije ubili iz zasjede jer sam svjedočio previše stvari. Prikupljao sam glasove za izmjenu Ustava i za reguliranje referenduma”, rekao je. Prisjetio se da su skupili 99 glasova i da je onda odustao HDSSB.

Kaže da je tada “živčano protiv tih izmjena” bio i sadašnji premijer Plenković. Kaže da je odlazio u šator u Savskoj i da je s tadašnjom ekipom opstruirao izmjene.

Kaže da je Pleković bio čistač cipela i da Grlić Radman ne zna govoriti

Ispričao je da je premijer nedavno rekao kako njih dvojica nisu isto društvo. “I nismo, kada sam ja birao društvo on je bio čistač cipela”, kazao je Milanović i dodao da je sada on ne može biti protiv inicijative HDZ-a.

Podsjetio je da je Ustavni sud zabranio referendum za koji je skupljeno 400.000 potpisa pa rekao: “Mi živimo u vremenu silovane hrvatske demokracije, ovo je kriminalni čin.” Ponovio je da bi on ukinuo Ustavni sud te da treba izbjegavati da tamo završavaju oronuli političari. Zaključio je da se i on borio protiv toga ali da se očito nije borio dovoljno.

Zatim je citirao američku frazu “Ne zaboravite Alamo” i malo je promijenio u “Ne zaboravite Banožića” pa pitao gdje je istraga u tom slučaju. Plenković i Banožić nisu jedini kojih se dotaknuo, komentirao je i ministra Grlića Radmana i njegove razgovore sa nejmačkim kancelarom Scholzom. Kazao je da bi “više nego Boga” volio vidjeti kako je Grlić Radman razgovarao sa Scholzom jer “čovjek ne zna govoriti”.