Kakav kadar u tom APN-u! Novi šef je imao tvrtku koja je bila blokirana 4 godine. Ostao je dužan HŽ-u 134.000 kuna

Iz APN-a je prije nekoliko godina otpušten, nakon čega se nagodio i vratio na posao

04.04.2016., Sisak - Na bazenu SRC Sisak potpisan je Ugovor za pruzanje energetske usluge u svrhu poboljsanja energetskih svojstava zgrade sisackog bazena. Ugovor su potpisali sisacka gradonacelnica Kristina Ikic Banicek i ravnatelj SRC Sisak Sasa Petek te zamjenik direktora APN-a Dragan Hristov i clan Uprave PPDESCO Damir Spudic a potpisivanju ovog Ugovora nazocio je i pomocnik ministra graditeljstva Danijel Zamboki. Dragan Hristov. 
Photo: Nikola Cutuk/PIXSELL
FOTO: PIXSELL

Vršitelj dužnosti Agencije za pravni promet i posredovanje nekretninama (APN) Krešimir Žunić, koji je ispod cijene kupio POS-ov stan, jučer je smijenjen. Na mjesto HDZ-ovca Žunića imenovan je HNS-ovac Dragan Hristov. Riječ je o čovjeku koji je proteklih sedam mjeseci bio zamjenik direktora u APN-ovu Odjelu za kupnju nekretnina, a u APN-u je zaposlen od 2014. godine. Novi list danas piše da je njegov radni vijek u toj Agenciji prilično buran.

Naime, Hristov je 2016. godine dobio otkaz, i to na prijedlog tadašnjeg direktora Gorana Bradića, inače člana HSP Ante Starčevića, stranke koja je tada bila koalicijski partner HDZ-u. Odluku je na prijedlog direktora Bradića potvrdilo tadašnje Upravno vijeće APN-a. Kao zanimljivost se navodi da je Upravno vijeće vodio Lovro Kuščević, tada ministar graditeljstva, a u njemu su bila još četiri ministra.

Hristov je protiv odluke o otkazu pokrenuo radni spor, koji je u kolovozu 2017. godine riješen nagodbom. Vraćen je u APN na mjesto višeg stručnog savjetnika, a Agencija mu je isplatila jednogodišnju neto plaću te pripadajuće poreze i doprinose. U međuvremenu je vršitelj dužnosti direktora APN-a postao Žunić, kojeg je Hristov sada naslijedio.

Propala mu je tvrtka

Karijera Dragana Hristova zanimljiva je i prije njegovog dolaska u APN. Od 2003. do 2014. godine bio je vlasnik i direktor u tvrtki Krivaja d.o.o. Ta je tvrtka otišla u stečaj 2016. godine, nakon što je 1448 dana bila u blokadi na osnovu duga od 118 tisuća kuna, piše Novi list pozivajući se na odluku Trgovačkog suda u Zagrebu.

Na oglas o otvaranju stečaja javila se državna tvrtka HŽ Putnički prijevoz, koja je temeljem pravomoćne presude Općinskog suda u Zagrebu od Krivaje potraživala 134 tisuće kuna. Ta je tvrtka predložila da se u Krivaji otvori redovni stečajni postupak. No, kako nitko iz HŽ Putničkog prijevoza nije uplatio dva predujma za namirenje troškova stečajnog postupka, sud je Krivaju likvidirao po skraćenom postupku, nakon čega je Hristovljeva tvrtka brisana iz sudskog registra.