Nakon Kuščevićevih afera koje smo razotkrili, oporba kaže da bi u svakoj normalnoj državi ovo značilo ostavku

Grbin je zaključio da je Kuščević stvorio sustav premrežen nepotizmom i korupcijom

Zagreb: Sabor o Zakonu o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara 26.09.2018., Zagreb- U nastavku 9. sjednice Sabor nakon dopune dnevnog reda raspravlja o prijedlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zastiti i ocuvanju kulturnih dobara.
Pedja Grbin, 
Photo: Patrik Macek/PIXSELL
FOTO: Patrik Macek/PIXSELL

Dio oporbe pozvao je u srijedu u Hrvatskom saboru tijekom slobodnog iznošenja stajališta na smjenu ministra uprave Lovre Kuščevića zbog afere s nekretninama tvrdeći da bi su svakoj drugoj državi takva afera značila ostavku.

SDP-ov Peđa Grbin rekao je da se tu ne radi samo o dvije nekretnine koje nisu upisne u katastar, već o dužnosniku koji je stvorio sustav premrežen nepotizmom i korupcijom.

“Radi se o političaru koji izvlači nekretnine iz poduzeća koje potom završi u stečaju, a on u tom postupku milijune, točno onoliko koliko je trgovačko društvo dugovalo kada je otišlo u stečaj, radi se o političaru koji mijenja prostorne planove da bi njegova obitelj i prijatelji zgrnuli novce”, ustvrdio je Grbin te pozvao HDZ “da zaštite minimum dostojanstva u državi i smjene Kuščevića”.

Lovrin recept za uspjeh

Smjenu Kuščevića traži i Nikola Grmoja (Klub Mosta) koji ističe da je puno ljudi u ovoj državi u akademskom i poduzetničkom smislu napravilo mnogo više od Kuščevića, ali da se nisu obogatili, a neki su, kaže, i napustili Hrvatsku. “Postavlja se pitanje zašto. Zato što je nedostajao ključni sastojak u Lovrinom receptu za uspjeh – nisu bili članovi vladajuće stranke niti načelnici iz redova te stranke”, ocijenio je.

“U normalnoj državi ovakva afera znači ostavku ministar, a samo u Plenkovićevoj Hrvatskoj ne znači jer kad bi primijenio takve kriterije morao bi se odreći više od polovice ministara”, ustvrdio je Grmoja.