Navijač s ustaškom zastavom dolazi iz HDZ-ove obitelji. On i otac zajedno su tukli policajce u kafiću

Iako su napali policajce, pušteni su da se brane sa slobode

FOTO: HNS

Jedan od navijača koji su na utakmici Hrvatska-Latvija u više navrata isticali ustašku zastavu, otprije je poznat policiji i sin je lokanog općinskog HDZ-ovog vijećnika, doznaje 24 sata. Radi se o drugookrivljenom D. S. koji je u ožujku ove godine uhićen zajedno s ocem jer su ušli u fizički obračun s policajcima.

Naime, tada su tri muškarca napala četiri muškarca i ženu u kafiću na varaždinskom području. Udarali su ih rukama i nogama, a nakon što je pozvana policija, trojica muškaraca napali su i njih.

“Kad su trojica napadača srušila jednog od policajaca na tlo te ga počeli gušiti, drugi je policijski službenik poradi visokog intenziteta i dinamike napada, zbog odbijanja napada spomenute trojice na drugog policijskog službenika, u krajnjoj nuždi, ispalio upozoravajući hitac iz službenog vatrenog oružja u zrak”, rekli su tada iz policije.

Pušteni da se brane sa slobode

Napadnutoj dvojici policijskih službenika je zbog zadobivenih ozljeda pružena medicinska pomoć. Unatoč teškim kvalifikacijama kaznenih djela, sudac istrage je troje napadača pustio da se brane sa slobode.

Portal 24 sata pokušao je stupiti u kontakt s ocem navijača. Nije se javio niti je odgovorio na poruke. Kontaktirali su i općinsku načelnicu, koja je kratko kazala kako nema nikakvih informacija te da nije upućena u slučaj. Inače, Općinski sud u Rijeci je prvookrivljenom zbog isticanja ustaške zastave izrekao novčanu kaznu od 1300 eura, dok je drugookrivljenom D.S. odredio kaznu zatvora u trajanju od 20 dana.

Također, obojici je određena i zaštitna mjera zabrane prisustvovanja na svim sportskim natjecanjima u kojima sudjeluje hrvatska nogometna reprezentacija na području RH, s obvezom javljanja u policijsku postaju u trajanju od dvije godine, kao i na odlaske u inozemstvo na utakmice hrvatske reprezentacije uz obvezu predavanja putne isprave i javljanja u policijsku postaju, također u trajanju od dvije godine. Postupak prema trećoj uključenoj osobi traje.