Novi detalji o slučaju Njemice koja je unajmila apartman na Jadranu, pa zaključila da je prevarena. Priča je suluda

S ovim slučajem bavila se ličko-senjska policija koja upozorava na oprez kod najma nekretnina za odmor

01.07.2022., Split - Visoke temperature nisu zaustavile turiste sa svojim koferima na putu prema sljedecoj destinaciji.  Photo: Miroslav Lelas/PIXSELL
FOTO: Miroslav Lelas/PIXSELL/Ilustracija

Njemica čiji je slučaj jučer postao viralan ipak nije prevarena s najmom apartmana u Hrvatskoj. Slučaj je jučer izazvao brojne negativne reakcija i zgražanja, da bi danas bilo potvrđeno da se radilo o nesporazumu.

Uplatila a apartman nije pronašla

Naime, Njemica je prijavila da je još u svibnju ove godine na jednoj internetskoj stranici pronašla apartman u mjestu Cesarica, te uplatila 1.635 eura za rezervaciju smještaja.

Kada je 23. srpnja došla na adresu iz rezervacije zaključila je da je prevarena. Naime, tvrdila je da je netko lažno nudio mogućnost rezervacije apartmana u toj kući, ali joj se tamo nitko nije javljao, niti je bilo povratnih informacija s internetske stranice. Zato je odmah isti dan prijavila prijevaru.

Što se zapravo ovdje dogodilo?

No, jučer je njezin slučaj dobio obrat. Njemica je ponovno došla u policijsku postaju, ovoga puta da obavijesti istražitelje kako je došlo do pogreške u sustavu oko rezervacije. Potvrdila je da je sve riješila s predstavnicima internetske stranice na kojoj je rezervirala smještaj.

Ipak, policija nakon ovog slučaja upozorava građane da budu oprezni prilikom najma apartmana ili kuća za odmor putem interneta, te da pripaze putem kojih oglasa i internetskih stranica pronalaze smještaj. Građane se upozorava i da provjere da li za određeni smještaj ima recenzija korisnika.

Evo na što još treba pripaziti

“Potrebno je pripaziti da li je osoba koja iznajmljuje smještaj stvarno i osoba koja je za njega odgovorna. Iznajmljivač bi se trebao potpisivati punim imenom i prezimenom, a njegovi osobni podaci i podaci agencije trebali bi se nalaziti na svim promotivnim materijalima, uključujući i društvene mreže i internetsku stranicu putem koje se oglašava”, navode iz Policijske uprave ličko-senjske koja se bavila ovim slučajem.

Dodatno savjetuju građane da prije uplate novca dodatno provjere da li se nekretnina u kojoj žele odmarati doista iznajmljuje.

“U slučaju da su oštećeni kaznenim djelom ili posumnjaju u mogućnost počinjenja kaznenog djela, potrebno je odmah obavijestiti policiju na broj 192”, naglašava policija.