Ravnatelj čakovečke bolnice o pucnjavi: 'Na intenzivnoj nam je 16-godišnjakinja, bila je na respiratoru'

Kazao je i kako im je drago da su ozljede najmlađe pacijentice, 10-godišnjakinje, sanirane

FOTO: N1

U utorak navečer je u međimurskom mjestu Parag došlo do pucnjave u kojoj je jedna osoba ubijena dok je njih još sedam potražilo medicinsku pomoć. Kako je Telegram tada otkrio, do pucnjave je došlo zbog svađe dvije romske obitelji. Mladić iz jedne od obitelji tijekom svađe je otišao po automatsku pušku iz koje je zapucao prema suparnicima.

Protiv dvojice mladića, 22-godišnjaka i 27-godišnjaka, koji su u utorak navečer izazvali krvoproliće, policija je podnijela kaznenu prijavu. Obojicu ih se tereti za ubojstvo 59-godišnjakinje, te pokušaj ubojstva 16-godišnjakinje, 38-godišnjaka i 41-godišnjaka. Odgovarat će i za dovođenje u opasnost života 10-godišnje djevojčice, te jednog 20-godišnjaka.

Jučer je o cijeloj situaciju konferenciju za medije održala policija, a danas je za N1 o stanju ozlijeđenih koji su zbrinuti u bolnici dao ravnatelj čakovečke bolnice, Igor Šegović. Prvo je još jednom izrazio sućut obitelji preminule, pa rekao kako je jedan pacijent na kirurgiji i stabilno dok su tri na intenzivnoj i životno su ugroženi. Rekao je kako su u noći napada obavljene četiri operacije od kojih je jedna trajala cijelu noć pa zahvalio ekipi koja je spasila sva četiri života.

Ravnatelj: ’16-godišnjakinja je na intenzivnoj njezi’

Za N1 je rekao i kako najmlađa pacijentica ima 10 godina. “Sretni smo što je ona dobro, imala je lakše ozljede, koje su sanirane”, rekao je, a potom ga je novinarka pitala o maloljetnici na intenzivnoj njezi. Šegović je potvrdio kako je na intenzivnoj djevojka koja ima 16 godina. “Bila je na respiratoru, a sada je skinuta s njega. Ali, kod takvih ozljeda sljedećih pet do sedam dana ne možete znati ishod liječenja”, rekao je.

Pojasnio je kako su sve ozljede bile teške i kako se uglavnom radilo o prostrjelnim ranama. “Uglavnom se radilo o ozljedama trbušne šupljine i sve to je moralo biti hitno zbrinuto, jer bi inače najvjerojatnije došlo do smrtnih ishoda. Moram pohvaliti kirurge, anesteziologe i tehničare, one koji su bili na poslu i one koji su došli od kuće”, kazao je.

‘Međimurje je malo da samo riješi te probleme’

Novinarka ga je pitala i kako pomoći romskoj zajednici na što je on rekao kako, ako cilja na pomoć van bolnice, zajednica mora pomoći u sprječavanju takvih događaja pa dodao da se u Međimurskoj županiji već puno toga radi. “Ali, mislim da nam treba pomoć većeg dijela države”, kazao je.

“Osobno poznajem dosta ljudi iz romskog naselja. Radi se o vrijednim, dobrim, kvalitetnim ljudima iako ih se često pokušava prikazati drugačijima. Ali, problem postoji i ne smije ga se stavljati pod tepih nego rješavati, ali bez angažmana države to neće biti moguće riješiti”, rekao je pa kao glavne probleme naveo siromaštvo, zapošljavanje i integraciju. “Volio bih poručiti da svi koji kažu da tolerancije nema, nisu u pravu. Ali Međimurje je premalo da samo riješi te probleme”, zaključio je za N1 ravnatelj čakovečke bolnice.