Nekad je nužno odabrati stranu

Smiljana Srnec danas se pojavila na sudu. Vraćaju je u istražni zatvor

Pritvor je produljen zato što postoji opasnost od ponavljanja kaznenog dijela

FOTO: PIXSELL

Smiljana Srnec ostaje u istražnom zatvoru još mjesec dana, odlučio je danas Županijski sud u Varaždinu, i to zato što postoji opasnost od ponavljanja kaznenog dijela. Više, kako nam je potvrđeno na Županijskom sudu Varaždinu, nema opasnosti od utjecaja na svjedoke, budući da su oni do sada već svi ispitani. Kao što je poznato, većina članova obitelji Smiljane Srnec nije svjedočila protiv nje iskoristivši zakonsku blagodat nesvjedočenja protiv bliskog člana obitelji.

Ročište na kojem se odlučivalo o sudbini žene osumnjičene da je tijekom ljeta 2000. godine ubila sestru svoju sestru Jasminu počelo je u 10 sati, a odluka je izrečena oko 12:30. Osim produljenja istražnog zatvora, u igri je bila i mogućnost da Smiljana Srnec bude puštena na slobodu, što se moglo dogoditi u slučaju da je sud procijenio kako ona više ne može utjecati na tijek istrage. Prema zakonu istraga od uhićenja može trajati šest mjeseci.

Uskoro odluka o optužnici

Srnec je uhićena 16. veljače, u istražnom zatvoru nalazi se od 20. veljače, a 15. ožujka joj je Županijski sud u Varaždinu produljio istražni pritvor za dva mjeseca, i to zbog sumnje da počinila kazneno djelo ubojstva te zbog opasnosti utjecaja na svjedoke i ponavljanja djela, piše Jutarnji list, koji doznaje i da je istraga pred samim završetkom, te da bi se uskoro trebala znati odluka DORH-a o tome ima li dovoljno utemeljenih dokaza za podizanje optužnice protiv Smiljane Srnec.

Tijelo ubijene Jasmine Dominić pronađeno je u škrinji obiteljske kuće u Palovcu, nakon čega s počeo odmotavati jedan od najmorbidnijih slučajeva u novijoj hrvatskoj povijesti. Telegram je 18. veljače ekskluzivno doznao da je Smiljana Srnec priznala kako je zatukla sestru. Kako doznaju 24 sata, policija osim priznanja drugog pravog dokaza da je upravo ona ubojica zapravo i nemaju. Vjerojatno je baš zato Smiljanin odvjetnik Krešimir Golubić u žalbenom postupku na istražni zatvor i istragu njezino neformalno priznanje zajedno s drugim službenim bilješkama policije pokušao izdvojiti iz spisa. Vrhovni sud je taj zahtjev odbio.