Video. Novi izvješaj Pentagona o NLO-u: 'Od 650 praćenja, polovica je zanimljivih anomalija. Za jedan ne znamo što je'

Pred Senatom su puštene snimke dva slučaja s kojih je skinuta oznaka povjerljivosti

Američka vlada prati više od 650 potencijalnih slučajeva takozvanih “neidentificiranih zračnih fenomena”, poznatih kao NLO-i, kazao je Sean Kirkpatrick, direktor Pentagonovog Ureda za rješavanje anomalija iz svih domena (AARO), pododboru Senata za oružane snage, piše CNN.

Kazao je da su od 650 dali prednost otprilike polovici slučajeva jer imaju “zanimljive anomalne vrijednosti”. “Sada moramo proći kroz njih i ustanoviti za koliko ih imamo stvarne podatke”, rekao je Kirkpatrick i zastupnicima objasnio kako njegov ured pomaže Pentagonu i obavještajnoj zajednici u identificiranju novih stranih tehnologija među kojima je bio i balon iz Kine koji je letio iznad američkog zračnog prostora u veljači.

Kirkpatrick je tijekom predstavljanja izvještaja Senatu, pustio video dva slučaja s kojih je skinuta oznaka povjerljivosti, jednog koji je riješen, i jednog neriješenog.

‘Nema dokaza o izvanzemaljskom životu’

Prvi video je pokazao malu kuglu koja je proletjela kroz ekran kamere drona MQ-9 na Bliskom istoku 2022. godine. Kamera drona pratila je objekt dok se kretao nebom, ulazeći i izlazeći iz kadra.

Kirkpatrick je objasnio da je ovaj slučaj neriješen jer nije bilo drugih dokaza osim videa. “Bit će gotovo nemoguće to u potpunosti identificirati, samo na temelju tog videa”, rekao je. U drugom videu iz južne Azije ranije ove godine, objekt je letio pored dva drona MQ-9, te im se u početku činio “doista anomalan”.

Nove tehnologije iz Rusije i Kine

Kirkpatrick je ponovio da nema dokaza o prisutnosti izvanzemaljskog života u viđenjima. “AARO do sada nije pronašao vjerodostojne dokaze o izvanzemaljskim aktivnostima, izvanzemaljskoj tehnologiji ili objektima koji se ne ponašaju u skladu s poznatim zakonima fizike”, rekao je Kirkpatrick senatorima.

Senatori su zatim pitali Kirkpatricka o mogućnosti da se radi o novim tehnologijama iz stranih zemalja poput Rusije ili Kine. Odgovorio im je kako se kod malog broja slučajeva neidentificiranih zračnih fenomena doista moglo raditi o tehnološkom napretku pojedinih zemalja. Takvi slučajevi se, rekao je, prosljeđuju obavještajnoj službi na daljnju istragu.