Preuzmite ovih 50 Eura i trgujte s preko 40 valutnih parova na svjetskoj burzi

FXLider, svim posjetiteljima Telegrama, daje 50 eura za uspješan početak trgovanja valutnim parovima, uključujući i hrvatsku kunu, na jedinoj burzi na kojoj investitori mogu zaraditi i na rastu ali i na padu vrijednosti valuta.

Uobičajeno, cijene valuta imaju nisku volatilnost, međutim, burni politički i ekonomski događaji doveli su do većih turbulencija na tržištu valuta nego što je to uobičajeno. Na ulasku u drugu polovicu 2015. godine zanimljivo bi bilo pogledati koje su valute od početka godine imale najveći pad, a koje najveći rast.

Preuzmite 50 EURA za trgovanje ovdje.

Oporavak ekonomije SAD-a doveo je do toga da se dolar nastavi oporavljati i da od početka godine ostvari najveći rast među valutama najrazvijenijih ekonomija svijeta. Približavanje stope nezaposlenosti kao i inflacije ciljnim vrijednostima dovelo je do toga da se sve više spekulira i o povećanju kamatnih stopa što dodatno jača američku valutu. Dolar indeks je od početka godine porastao oko 6.5%.

Sa druge strane euro je u konstantnom padu od početka godine. Veoma spor ekonomski oporavak doveo je do toga da ECB početkom ožujka uvede program monetarnog stimuliranja. Masivnom kupovinom obveznica ECB će značajno povećati likvidnost na tržištu kada je euro u pitanju i time pokušati putem jeftinijih kredita novac plasirati i u realnu ekonomiju. Pored toga, kriza u kojoj se Grčka našla dodatno je destabilizirala euro, koji je od početka godine pao 11% u odnosu na dolar.

Ruska rublja je bila snažno pogođena 2014. godine kada je izgubila skoro 40% svoje vrijednosti kao posljedica uvedenih sankcija i niske cijene nafte. Za sada, u 2015. godini rublja je stabilna. Međutim, negativan val iz prethodne godine se iz Rusije prenio ove godine na bivše članice Sovjetskog Saveza među kojima i Ukrajinu , Bjelorusiju, Azerbejdžan i Moldaviju zbog čega su njihove nacionalne valute ove godine među onima sa najvećim padom.

Skandinavske zemlje iako nisu članice zone eura, blisko su povezane s europskom ekonomijom. Valute Švedske i Norveške, čije se ekonomije u mnogome oslanjaju na proizvodnju nafte od početka godine pale su oko 10% čime je nastavljen pad iz prethodne godine. Švicarski franak koji je tokom prošle godine pao 12%, ove godine je u odnosu na dolar ostvario rast zahvaljujući kontraverznoj odluci Švicarske centralne banke da ukine paritet franka i eura. I Britanska funta ima pozitivan skor u odnosu na dolar. Nakon stabilnog početka godine dobri rezultati britanske ekonomije utjecali su na jačanje nacionalne valute, i uz rast od 2.5% trenutno se nalazi u blizini najvišeg nivoa u odnosu na dolar od početka godine.

Preuzmite 50 EURA za trgovanje ovdje.

Ekonomije Australije i Kanade koje su tradicionalno stabilne, tokom ekonomskih previranja nisu se uspjele oduprijeti pritisku veoma niske cijene roba – posebno nafte. Kanadski dolar pao je preko 9% dok je Australijski dolar pao oko 7%. Novozelandski dolar koji je usko povezan s australskom ekonomijom također je izgubio oko 12%.

Interesantno je primjetiti da neke od valuta koje su tokom 2014. godine bile među onima sa najvećim gubitkom kao što su Japanski jen (16%) i Argentinski pezos (10%), ove su godine imale značajno manji pad.

FXLider ima suradnju sa Fortrade Limited – kompanijom autoriziranom i reguliranom u UK od strane FCA (Financial Conduct Authority) pod licencom broj 609970.
Upozorenje o riziku i odricanje od odgovornosti
Ugovori za razliku u cijeni (CFD) predstavljaju proizvode koji se oslanjaju na
financijski leverage i nose visoku razinu rizika za Vaš kapital jer cijene mogu brzo
postati nepovoljne za Vas. Gubici mogu nadmašiti Vaše depozite i od Vas bi se
mogle očekivati dodatne uplate. Ovi proizvodi možda neće biti prikladni za sve
klijente i stoga morate biti sigurni da ste razumjeli rizike, a potražite i neovisan
savjet. Ovaj materijal ne predstavlja ponudu, tražbinu niti transakciju, glede bilo
kojega financijskog instrumenta. FXLider ne prihvaća bilo kakvu odgovornost za
bilo kakvu uporabu ovih komentara niti za posljedice koje iz toga mogu proisteći.
Ne daje se nikakvo uvjeravanje niti jamstvo za točnost ili potpunost ovih podataka.
Slijedom toga, svaka osoba koja postupi prema njima, radi to u potpunosti na
vlastiti rizik.