Ante Pavić nije uspio ući u četvrtfinale turnira u Chennaiju, bolji je bio 27. igrač svijeta

Španjolac Guillermo Garcia-Lopez slavio je sa 7-5 (5), 6-1

22.07.2014., Umag - 25. Vegeta Croatia Open teniski turnir, prvo kolo, Ante Pavic (CRO) - Horacio Zeballos (ARG).  Ante Pavic.

Hrvatski tenisač Ante Pavić nije se uspio pridružiti Borni Ćoriću i plasirati u četvrtfinale ATP turnira u indijskom Chennaiju, gdje ga je u srijedu, u dvoboju 2. kola, sa 7-6 (5), 6-1 pobijedio Španjolac Guillermo Garcia-Lopez.

Pavić je protiv 27. tenisača svijeta i prošlogodišnjeg pobjednika Zagreb Indoorsa bio nadmoćan u prvom setu te prije ulaska u tie-break bio bliže osvajanju prve dionice u kojoj je propustio čak šest set-lopti, a ukupno devet za oduzimanje servisa 32-godišnjem Španjolcu.

Rasplet prvog seta pogubno je utjecao na Pavićevu igru, tako da je u drugoj dionici meča osvojio svega jedan gem te nakon jednog sata i 24 minute završio svoj ovogodišnji nastup u Chennaiju, gdje je iz kvalifikacija stigao do glavnog turnira i u 1. kolu protiv Nicolasa Almagra ostvario najveću pobjedu u karijeri.