Antun Novaković nakon svjetskog srebra stigao do zlata na juniorskom prvenstvu Europe

Hrvatski kajakaš je naslov prvaka osvojio u jednosjedu na 1000 metara

27.07.2015., Slavonski Brod - Na Trgu Ivane Brlic Mazuranic organiziran svecani docek juniorskog viceprvaka svijeta u kajaku, Antuna Novakovica.

Mladi hrvatski kajakaš Antun Novaković osvojio je u subotu u rumunjskom gradu Bascovu naslov juniorskog prvaka Europe u disciplini kajaka jednosjeda (K-1) na 1000 metara.

Novaković je član KKK “Olimpik” i aktualni juniorski viceprvak svijeta u kajaku u olimpijskoj disciplini (K-1).

U finalu je Novaković veslao s rezultatom 3:43,51 minute, za više od dvije sekunde nadmašivši drugoplasiranog Ukrajinca Oleha Kuharika, te za više od tri i pol sekunde Jonathana Dagnas-Hansena iz Danske.
U istoj disciplini (K-1) za juniorke Ana Marija Govorčinović bila je deveta u A finalu.

U subotu su nastupili i Jakov Radošević i Frane Buljan koji su u B finalu utrke kajaka dvosjeda (K-2) na 1.000 metara osvojili peto mjesto i u ukupnom poretku završili kao 14.