Arsenal preuzeo vodstvo, Bilićev West Ham do pobjede nakon 8 kola

Aston Villa posljednja je s osam osvojenih bodova u 19 kola

Arsenal's German midfielder Mesut Ozil celebrates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Arsenal and Bournemouth at the Emirates Stadium in London on December 28, 2015. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / AFP / ADRIAN DENNIS

Arsenal je 2-0 pobjedom nad Bournemouthom u Londonu preuzeo prvo mjesto nakon 19 kola Premier lige i tu će ostati najkraće do utorka kada vodeći nakon 18. kola Leicester dočekuje Manchester City. Pobjeda bez primljenog pogotka posebno je razveselila vratara domaćina Petra Čecha koji je postavio rekord Premier League sa 170 utakmica bez primljenog pogotka.

Nogometaši Tottenhama probili su se na treće mjesto engleskog prvenstva nakon što su u susretu 19. kola na gostovanju pobijedili Watford 2-1.

Carroll donio pobjedu West Hamu

Slaven Bilić je s West Hamom došao do prve prvenstvene pobjede nakon osam utakmica. Na početku se činilo kako će utakmica u Londonu protiv Southamptona biti deveta zaredom bez pobjede, pogotovo nakon autogola Jenkinsona u 13. minuti.

U 69. minuti West Ham je izjednačio nakon bizarnog pogotka Antonija.

Deset minuta kasnije Andy Carroll je pogotkom donio 2-1 pobjedu za londonsku momčad.

Pogodak i dvije asistencije Arnautovića

Everton je ponovo odigrao utakmicu punu preokreta i ponovo ostao bez pobjede. Nedavno je odigrao 3-3 protiv Bournemoutha, pa je izgubio od Leicester Cityja 2-3, a danas je na svom Goodison Parku izgubio od Stoke Cityja 3-4.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1, Everton je sve okrenuo u 3-2, no Stoke je u zadnjih deset minuta zabio dva gola za pobjedu. Odlučujući pogodak postigao je Marko Arnautović iz kaznenog udaraca u sudačkoj nadoknadi, koji je na utakmici ostvario i dvije asistencije.

Norwich City je u derbiju začelja pobijedio Aston Villu 2-0, dok je WBA je s 1-0 bio bolji od Newcastle Uniteda. Crystal Palace i Swansea odigrali su 0-0.

Dva pogotka Lukakua i Shaqirija

Rezultati: Watford – Tottenham 1-2 (Ighalo 41/Lamela 17, Heung-Min 89), Norwich City – Aston Villa 2-0 (Howson 24, Mbokani 87), Everton – Stoke City 3-4 (Lukaku 22,64, Deulofeu 71/Shaqiri 16,45, Joselu 80, Arnautovic 90+1, 11m), Crystal Palace – Swansea 0-0, WBA – Newcastle United 1-0 (Fletcher 78), Arsenal – Bournemouth 2-0, Manchester United – Chelsea 0-0, West Ham – Southampton 2-1, Leicester City – Manchester City (utorak), Sunderland – Liverpool (srijeda).

Poredak: Arsenal 39, Leicester City (utakmica manje) 38, Tottenham 35, Manchester City (-1) 35, Crystal Palace 31, Manchester United 30, Watford 29, Stoke City 29, West Ham 29, Liverpool (-1) 27, Everton 26, Southampton 24, WBA 23, Bournemouth 20, Norwich City 20, Chelsea 20, Swansea City 19, Newcastle United 17, Sunderland (-1) 12, Aston Villa 8 bodova.