Arsenal se plasirao u četvrtfinale FA kupa, ali u pobjedi nad Hullom 4-0 pamtit će se tri nove ozljede

Po dva pogotka za londonski klub postigli su Giroud i Walcott

Arsenal's French striker Olivier Giroud (C) celebrates with Arsenal's English defender Calum Chambers (L) and Arsenal's Egyptian midfielder Mohamed Elneny after scoring the opening goal of the English FA cup fifth round replay football match between Hull City and Arsenal at the KC Stadium in Kingston upon Hull in north east England on March 8, 2016.  / AFP / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u četvrtfinale FA kupa nakon što su u ponovljenom susretu osmine finala na gostovanju pobijedili drugoligaša Hull City 4:0.

Prva utakmica je završila bez golova, no u uzvratu su ‘topnici’ uvjerljivo slavili golovima Olivera Girouda (41, 71) i Thea Walcotta (77, 88). Međutim, pobjeda je ostvarena uz tri nova ozlijeđena igrača i sada trener londonskog kluba ne može računati na jedanaestoricu.

Četvrtfinale za vikend

Prvo je Per Mertesacker stradao u jednom sudaru glavama u 33. minuti, Gabriel Paulista se ozlijedio u 57. minuti i umjesto njega je ušao Aaron Ramsey, a onda se i Ramsey ozlijedio u 73. minuti i morao je Jeff Reine-Adeleide. Na popisu ozlijeđenih, osim trojice najnovijih su i Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Cazorla, Čech, Koscielny, Rosicky, Coquelin i Arteta.

Arsenal će u četvrtfinalu igrati protiv Watforda, a utakmica je na rasporedu u nedjelju 13. ožujka. U ostalim susretima četvrtfinala sastaju se Reading – Crystal Palace (11. ožujka), Everton – Chelsea (12. ožujka), te Manchester United – West Ham (13. ožujka).