Barcelona je izgubila još jednu utakmicu i madridski su joj klubovi sve bliže

Katalonci su u posljednja tri kola osvojili samo bod i doveli u pitanje obranu naslova

Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (L) and Barcelona's Brazilian forward Neymar stand during the UEFA Champions League quarter finals first leg football match FC Barcelona vs Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 5, 2016. / AFP PHOTO / JOSEP LAGO

Prvorazredno su iznenađenje priredili nogometaši Real Sociedada u 32. kolu španjolskog prvenstva, pobijedivši na svojoj Anoeti europskog prvaka Barcelonu s 1-0. Katalonci su u posljednja tri kola osvojili samo bod i ozbiljno doveli u pitanje obranu naslova.

Atletico zaostaje tri boda

Budući da je ranije tijekom dana Real Madrid svladao Eibar s 4-0, a potom je i Atletico slavio na gostovanju kod Espanyola (3-1), situacija je na vrhu ljestvice naglo postala vrlo uzbudljiva i neizvjesna. Vodeća Barcelona ima 76 bodova, ali Atletico sada zaostaje samo tri, a Real četiri boda.

Očajan Barcelonin niz u San Sebastianu

Jedini strijelac za Real Sociedad u subotnjem je dvoboju bio Mikel Oiarzabal i to već u petoj minuti. Xabi Prieto je nabacio s desne strane, a Oiarzabal glavom matirao Claudija Brava. Iako je Barcelona nakon toga pritiskala, stvarala prilike, kontrolirala igru, nije uspjela doći ni do izjednačenja, a kamoli do pobjede. Nastavljen je tako Barcelonin očajan niz u San Sebastianu – nije uspjela pobijediti na posljednjih sedam gostovanja kod Real Sociedada, a Baski su pritom slavili čak pet puta!

Jubileji Messija i Rakitića

Lionel Messi tako neće po dobrom pamtiti jubilarni 300. start u Primeri, baš kao ni naš Ivan Rakitić 100. utakmicu u dresu Barcelone. Hrvatski je reprezentativac ušao u igru u 70. minuti, ali ni on nije uspio promijeniti zbivanja na travnjaku.

Prošle je subote Barcelona poražena na svome terenu od najvećeg suparnika Real Madrida (1-2), a prije toga nije uspjela pobijediti ni Villarreal (2-2). Kad tome dodamo da je jedva pobijedila Atletico u prvom dvoboju četvrtfinala Lige prvaka (2-1) i to tek nakon što su Madriđani ostali s igračem manje, jasno je da je momčad Luisa Enriquea upala u krizu.

Od svibnja 2009. godine Barcelona nije imala lošiji učinak u tri ligaške utakmice zaredom, a Messi je posljedji putbez pogotka u četiri uzastopne utakmice bio u travnju i svibnju 2011.

Real sve riješio u 20 minuta

Real je utakmicu protiv Eibara riješio nakon manje od 20 minuta kada je bilo već 3-0. Do poluvremena su Madriđani zabili i za 4-0, a u nastavku je tempo značajno pao, pa se rezultat nije mijenjao. Pogotke su za momčad Zinedinea Zidanea postigli James Rodriguez (5.), Lucas Vazquez (18.), Cristiano Ronaldo (19.) i Jese (39.).

Ronaldo za povijest

Ronaldo je ovim pogotkom postao prvi igrač u povijesti španjolske lige koji je u šest uzastopnih sezona zabio najmanje 30 golova. Realu je, pak, ovo bila 19. uzastopna domaća pobjeda protiv suparnika iz Baskije, što je najdulji niz u klupskoj povijesti.

Zidane je u ovoj utakmici odlučio odmoriti Luku Modrića, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 54. minuti. Josip Radošević, pak, nije konkurirao za nastup u momčadi Eibara.

REZULTATI 32. KOLA:

Real Sociedad – Barcelona 1-0 (Mikel Oiarzabal 5)

Espanyol – Atletico 1-3 (Papakouli Diop 29 / Fernando Torres 35, Antoine Griezmann 58, Koke 89)

Real Madrid – Eibar 4-0 (James Rodriguez 5, Lucas Vazquez 18, Cristiano Ronaldo 19, Jese Rodriguez 39)