Nekad je nužno odabrati stranu

Barcelona je s četiri gola Betisu oborila Realov rekord, a Neymar je oduševio asistencijom petom

Real je u 2014. zabio 178 golova, a Barcelona će 2015. završiti sa 180

Barcelona forward Luis Suarez (L) celebrates his goal with Barcelona forward Lionel Messi and Barcelona forward Neymar (top) during the Club World Cup football final against River Plate in Yokohama on December 20, 2015.  AFP PHOTO / TOSHIFUMI KITAMURA / AFP / TOSHIFUMI KITAMURA

Barcelona je na Camp Nou slavila protiv Betisa s 4:0 te je završila godinu na vrhu. Betis se dobro držao u prvom poluvremenu sve do trenutka kada sudac u 29. minuti nije doslovno poklonio penal domaćinu nakon što je vratar Adan nakon ispucavanja lopte u padu srušio Messija.

No, Neymar je pogodio okvir gola, a nakon toga lopta se od Westermanna odbila u mrežu Betisa. Bio je to autogol. Četiri minute kasnije Messi je dao svoj 425. gol u 500. utakmici za Barcelonu i to nakon asistencije Neymara.

Nevjerojatni Suarez

Ovim rezultatom se otišlo na odmor. U prvoj minti nastavka Luis Suarez zabija svoj prvi gol na utakmici. Drugi je dao u 83. minuti nakon prekrasne akcije i izvrsne Neymarove asistencije petom.

Barcelona je mogla zabiti i više od četiri gola s obzirom da su pet puta pogađali okvir gola. Prvaci Španjolske su u ovoj utakmici srušili Realov rekord iz 2014. kada su godinu okončali sa 178 golova. Barcelona će 2015. godinu završiti sa 180. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je, inače, cijeli susret.

Slavio i Atletico

Barcelona sada ima 38 bodova, kao i drugi Atletico, ali uz utakmicu manje, dok treći Real ima 36. Betis je 12. sa 20 bodova. Madridski Atletico je kao gost svladao gradskog suparnika Rayo Vallecano sa 2-0 (0-0). Atletico je do pobjede stigao u samoj završnici pogocima Corree (88) i Griezmanna (90).

Haliloviću 90. minuta

Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović igrao je svih 90 minuta za Sporting iz Gijona koji je izgubio na gostovanju kod Eibara sa 0-2 (0-0). Golove za domaće postigli su Keko (55) i Borja Baston (62). Sporting je 16. sa 16 bodova i utakmicom manje, dok je Eibar deveti sa 24.

Stipe Pletikosa nije konkurirao za nastup za Deportivo u koji je stigao ovoga tjedna u 0-0 remiju na gostovanju kod Getafea, dok je Ivan Kelava 1-4 (0-1) poraz Granade na gostovanju kod Las Palmasa odgledao s klupe za pričuve.

Rezultati 17. kola

Levante – Malaga 0-1 (Duda 79)
Real M. – Real S. 3-1 (Cristiano Ronaldo 42-11m, 67, Lucas 86 / Bruma 49)
Rayo Vallecano – Atletico 0-2 (Correa 88, Griezmann 90)
Sevilla – Espanyol 2-0 (Immobile 16, Banega 41)
Eibar – Sporting 2-0 (Keko 55, Borja Baston 62)
Celta – Athletic 0-1 (Raul Garcia 71)
Barcelona – Betis 4-0 (Westermann 30-ag, Messi 33, Suarez 46, 83)
Getafe – Deportivo 0-0
Las Palmas – Granada 4-1 (Tana 32, Araujo 50, Viera 80-11m, Lomban 90+2-ag / Penaranda 56)