Barcelona-Real S. 2-0: Novim trijumfom Barca bez Rakitića stigla korak bliže tituli

Pogotke su postigli Neymar i Pedro

Barcelona - Real Sociedad

Barcelona je u 36. kolu španjolskog prvenstva na svojem terenu s 2-0 pobijedila Real Sociedad i osvojila važne bodove kojima zadržava prvo mjesto na tablici. Sada je svoju prednost nad drugoplasiranim Real Madridom povećala na pet bodova, a do kraja se igraju još dva kola.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije igrao za Barcelonu jer mu je trener Luis Enrique odlučio dati odmor.

Iako su od početka susreta dominirali na terenu, nogometaši Barcelone relativno kasno su stigli do prvog gola. Naime, nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u nastavku se trebalo čekati samo pet minuta da se mreža zatrese. Realovu obranu probio je Neymar koji je poentirao glavom iz blizine.

Svoj drugi gol postigli su u 85. minuti kada je strijelac bio Pedro atraktivnim potezom.

Kraljevski klub može smanjiti svoj bodovni zaostatak već u subotu jer utakmicu s Valencijom igra od 20 sati.