Borussiji Dortmund velika pobjeda u derbiju protiv ljutog rivala Schalkea

Schalke's midfielder Max Meyer (L) and Dortmund's midfielder Gonzalo Castro (R) vie for the ball during the German first division football Bundesliga match Borussia Dortmund vs FC Schalke 04 on November 8, 2015, 2015 in Dortmund, western Germany.

RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO.
==RESTRICTED TO EDITORIAL USE ==
FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT THE DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050.

Nogometaši dortmundske Borussije pobijedili su svojeg najvećeg rivala Schalke s 3-2 i ostvarili svoju devetu ovosezonsku pobjedu kojom su dodatno učvrstili drugu poziciju. Sada imaju 29 bodova, osam više od trećeplasiranog Wolfsburga, a prvoplasirani Bayern ima njih 34.

Borussia, koja je utakmicu igrala pred svojim navijačima, je povela u 30. minuti golom Kagawe, a Schalke je izjednačio tri minute kasnije preko Huntelaara. No, zadovoljstvo gostiju je kratko trajalo jer se Borussia vratila u vodstvo preko gitera u 43. minuti, a nakon dvije minute igre u nastavku Abumeyang je povisio na 3-1. Huntelaar je svojim drugim golom u 71. minuti smanjio na 3-1, ali Schalke nije uspio stići do potpunog preokreta.

Schalke, s druge strane, nakon ovog dvoboja i dalje ima 20 bodova i nalazi se na petom mjestu tablice.

Impresivni navijači

Dvoboj je odigran pred punim stadionom i u lijepom okruženju. Kako smo već pisali, na Twitteru se pojavila snimka tribine s navijačima Borussije nekoliko minuta prije utakmice i ona izgleda poprilično impresivno.