Braća Sinković obranila naslov prvaka svijeta, suparnici im nisu ni jednom zaprijetili

Damir Martin osvojio je peto mjesto u samcu

Martin i Valent Sinković

Martin i Valentin Sinković obranili su naslov prvaka svijeta u dvojcu na pariće. Hrvatski veslači vodili su od starta utrke na jezeru Aiguebeletteu i suparničke posada nisu im ni jednom ozbiljnije zaprijetili.

Poveli su od samoga starta i sigurno kontrolirali situaciju. Do polovice staze najbliži pratitelji bili su im Nijemci Marcel Hacker i Stephan Krueger, a u drugoj polovici Litvanci Rolandas Mascinskas i Saulius Ritter.

Na kraju hrvatska je posada pobijedila u vremenu od 6:03.33 minuta. Drugo mjesto osvojili su Litvanci sa dvije sekunde zaostatka, dok je treće mjesto pripalo Robertu Mansonu i Christopheru Harrisu iz Novog Zelanda.

Hrvatski dvojac već 14 mjeseci ne zna za poraz, slavili su prije godinu dana na Svjetskom prvenstvu u Amsterdamu, pobijedili su i u Svjetskom kupu 2014. i 2015. godine, a sada su ponovno dokazali i da su najveći kandidati za zlato na Olimpijskim igrama 2016. godine u Rio de Janeiru.

Poredak: Hrvatska 6:03.330, 2. Litva 6:05.310, 3. Novi Zeland 6:06.730, 4. Njemačka 6:07.080, 5. Australija 6:12.600, 6. Francuska 6:13.400

Damir Martin, kojemu je ovo prva sezona kako nastupa u samcu, u finalu je bio peti, ali on je svoj plan ispunio već samim plasmanom u finale čime je osigurao nastup na OI u Riju sljedeće godine. Također, on je osvojio naslov europskog prvaka u Poznanju krajem lipnja.

Zlato u samcu pripalo je Čehu Ondreju Syneku, koji je uspio pobijediti Novozelanđanina Mahea Drysdalea, aktualnog olimpijskog pobjednika iz Londona te peterostrukog svjetskog prvaka u ovoj disciplini. Bronca je otišla Litvancu Mindaugasu Griskonisu.

Poredak: 1. Ondrej Synek (Češ) 6:54.76, 2. Mahe Drysdale (NZL) 6:55.10, 3. Mindaugas Griskonis (Lit) 6:57.64, 4. Olaf Tufte (Nor) 7:03.74, 5. Damir Martin (Hrv) 7:04.48, 6. Angel Fournier Rodriguez (Kuba) 7:04.82