Chelsea bolji od Arsenala (2-0) koji je završio utakmicu s devet igrača, Costa izbjegao isključenje

Jose Mourinho napokon se rukovao s Arseneom Wengerom

Arsenal's Brazilian defender Gabriel (L) and Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (2nd R) are separated by Arsenal's Czech goalkeeper Petr Cech (C) as they clash during the English Premier League football match between Chelsea and Arsenal at Stamford Bridge in London on September 19, 2015. AFP PHOTO / IAN KINGTON

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nogometaši Chelseaja pobijedili su Arsenal 2-0 u derbiju šestog kola Premier lige. U londonskom derbiju domaćini su na Stamford Bridgeu slavili golovima Kurta Zoume u 53. minuti i Edena Hazarda u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Utakmicu je obilježilo ostavljanje kapetana Chelseaja Johna Terryja na klupi, želja Jose Mourinha, trenera domaćina, za rukovanjem s trenerom gostiju Arseneom Wengerom i napadač Chelsea Diego Costa.

Umjesto Terryja, portugalski strateg postavio je Kurta Zoumu i to se pokazalo dobrim potezom, jer je on mogao zaustaviti brze igrače Arsenala, pogotovo Thea Walcotta.

Rukovanje menadžera

Mourinho je uoči utakmice najavljivao kako će se rukovati s Wengerom, s kojim nije baš u dobrim odnosima, i to mu je uspjelo dočekavši Francuza pri izlasku na travnjak. Wenger je hladno pružio ruku, nastavivši prema klupi.

Brazilac Diego Costa poznat je po prgavosti, a u subotu je napadač španjolske reprezentacije uspio iznuditi isključenje Brazilca Gabriela Pauliste.

Arsenal ima 10, Chelsea sedam bodova

Pri kraju poluvremena Costa i Gabriel su zaradili žte kartone zbog naguravanja, iako je napadač Chelsea trebao prije toga biti isključen zbog guranja ruke u Koscielyjevo lice. nakon toga je na centru isprovocirao brazilskog braniča da ga lupi nogom, što su suci primijetili i Arsenal je nastavio utakmicu s igračem manje. U 79. minuti drugi žuti karton zaradio je Santi Cazorla.

Arsenal ima 10 bodova, a Chelsea sedam bodova.