Čilić nije uspio doći do finala turnira u Shenzhenu, izbacio ga Španjolac Garcia-Lopez

Guillermo Garcia-Lopez u finalu će igrati s češkim tenisačem Tomasom Berdychom

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Shenzhenu. Čilić je poražen u polufinalu od Španjolca Guillerma Garcia-Lopeza s 1-6, 7-5, 6-3. Meč je trajao dva sata i 27 minuta.

Hrvatski teniač izvrsno je započeo meč i prvi set osvojio s vrlo uvjerljivih 6-1, ali nakon toga nije na pravi način parirao Lopezu, koji je četvrtopostavljeni igrač tog turnira. Čilić je drugi set izgubio rezultatom 7-5, a na početku trećeg seta, pri rezultatu 1-0 za Čilića došlo se do prekida zbog kiše.

Poraz nakon prekida

Čilić nakon tog prekida nije zaigrao na pravi način te je Lopez pobjedu osigurao sa 6-3 u trećem setu. Ovo je bio njihov četvrti susret i treća pobjeda za Španjolca, 29. na ATP ljestvici. Drugi finalist je Čeh Tomas Berdych koji je u drugom polufinalnom susretu bio bolji od također Španjolca Tommyja Robreda sa 6-1, 6-4.