Real-Šahtar 4-0: Hat-trick Ronalda, Bebek poklonio Realu penal nakon što je Srnu lopta pogodila u leđa

Luka Modrić i Darijo Srna započeli su hrvatski obračun na Bernabeu

Real Madrid's French forward Karim Benzema (R) celebrates a goal with Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo during the UEFA Champions League group A football match Real Madrid CF vs FC Shakhtar Donetsk at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on September 15, 2015. AFP PHOTO/ JAVIER SORIANO

Španjolski nogometni velikan Real Madrid otvorio je novu sezonu u Ligi prvaka uvjerljivom pobjedom protiv Šahtara 4-0 u susretu u kojem je sudjelovalo čak 11 Hrvata. Za Real su nastupili Luka Modrić i Mateo Kovačić, u redovima Šahtara zaigrao je Darijo Srna, dok je Eduardo da Silva uz fizioterapeuta Igora Grškovića proveo susret na gostujućoj klupi.

Večer hrvatskog nogometa na Santiago Bernabeu upotpunili su sudac Ivan Bebek i njegovi suradnici, pomoćnici Tomislav Petrović i Miro Grgić, četvrti sudac Dalibor Conjar, te suci iza golova Domagoj Vučkov i Goran Gabrilo.

‘Kraljevski klub’ je poveo golom Karima Benzeme u 30. minuti nakon velike pogreške gostujućeg vratara Andrija Pjatova kojem je ispala lopta iz ruku. Šahtarovi izgledi za iznenađenje bili su bitno umanjeni u 51. minuti kada su Ukrajinci ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Stepanenko, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika Real je riješio u 55. minuti golom Cristiana Ronalda s bijele točke.

Bebekova greška

Bio je to prvi Ronaldov pogodak na Santiago Bernabeu nakon 115 dana posta. Kazneni udarac je skrivio Srna igrajući rukom, no čini se kako je sudac Bebek pogriješio jer je lopta Srnu pogodila u leđa. Bebek je zbog igranja ruke u kaznenom prostoru u 63. minuti dosudio još jedan kazneni udarac za Real, ovoga puta ispravno, a strijelac je ponovo bio Ronaldo. Portugalac je u 81. minuti zabio i treći gol za uvjerljivo slavlje madridskog sastava.

Modrić je odigrao cijeli susret za Real, baš kao i Srna za Šahtar. Kovačić je ušao u igru umjesto Garetha Balea u 30. minuti, dok je Eduardo ostao na klupi.

U drugom dvoboju iz skupine A francuski prvak PSG je u Parizu pobijedio Malmo 2-0 golovima Angela di Marije (4) i Edisona Cavanija (61).

Real Madrid – Šahtar 4-0

Real Madrid: Navas, Varane, Ramos, Marcelo, Carvajal, Kroos, Bale, Modrić, Isco, Ronaldo, Benzema. Zamjene: Casilla, Pepe, Nacho, Casemiro, Kovačić, Cheryshev, Jesé.

Šahtar: Pjatov – Srna, Kučer, Rakickij, Azevedo – Fred, Stepanenko – Marlos, Teixeira, Taison – Gladkij. Zamjene: Kanibolotskiy, Ordets, Dentinho, Bernard, Malyshev, Kovalenko, Eduardo

Kraj utakmice
88. minuta – Benzema je pucao s ruba šesnaesterca, Pjatov je obranio.

81. mnuta – GOOL Ronaldo je zabio i svoj treći pogodak.

74. minuta – Kovaljenko ulazi za Šahtar, Marlos je izvan terena.

73. minuta – Ronaldo je gađao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored gola.

67. minuta – Iz igre izlazi Taison, ulazi Mališev.

63. minuta – GOOL Azevedo je igrao rukom u 16-ercu. Ronaldo je izveo i zabio gol.

59. minuta – Nacho je zamijenio Ramosa.

56. minuta – GOOL Ronaldo nakon 115 dana zabio na Bernabeu. Tukao je s bijele točke neobranjivo. No, čini se da je nepravedno dosuđen penal. Srnu je lopta pogodila u leđa.

55. minuta – Srna je skrivio penal.

50. minuta – Stepanenko je napravio prekršaj za drugi žuti karton. Real ima igrača više.

46. minuta – Utakmica se nastavila.

Kraj prvog poluvremena

41. minutaLuka Modrić pucao je pokraj gola s vrha 16-erca. Odlična šansa za hrvatskog veznjaka.

36. minuta – Kovačić je umalo pobjegao Šahtarovoj obrani, no jedan od braniča je očistio.

31. minutaKovačić je ušao umjesto ozlijeđenog Balea.

30. minuta – GOOL Lopta je išla prema vrataru Šahtara Pjatovu, no ispala mu je iz ruke, a Benzema je iskoristio priliku.

28. minutaLuka Modrić dosta je neprimjetan u ovoj utakmici.

20. minuta – Real dominira utakmicom, ali ne stvara dovoljno prilika.

16. minuta – Probao je i Ronaldo, ali je loše pucao

14. minuta – Benzema je bio u velikoj prilici. Ronaldo je odlično poslao loptu u prostor, ali je udarac Benzeme završio iznad gola.

13. minuta – Prva prilika za Real. Bale je pucao petom, ali brani vratar Šahtara.

7. minuta – Dok se na Bernabeu igra utakmica bez šansi Angel di Maria zabio je prvi gol ove sezone u Ligi prvaka za vodstvo PSG-a. Pogledajte ga ispod

4. minuta – Isco je tukao pored gola

1. minuta – Počela je utakmica

20:16 – 38-godišnji Riječanin Ivan Bebek predvodit će hrvatsku sudačku ekipu na Santiago Bernabeu

20:13 – Osim ove za nas će posebno biti zanimljiva utakmica između Manchester Cityja i Juventusa. Od prve minute pogodak će tražiti Mario Mandžukić

20:12 – Najviše pogodaka u zadnje tri sezone u Ligi prvaka zabili su: C.Ronaldo (38), L.Messi (26), R.Lewandowski (22), T.Müller (20)

Skupina A:

PSG – Malmo 2-0 (Di Maria 4, Cavani E. 61)

PSG: Trapp, Silva, Maxwell, Van der Wiel, Luiz, Verratti, Motta, Di María, Matuidi, Cavani, Ibrahimović

Malmö: Wiland, Tinnerholm, Yotún, Bengtsson, Árnason, Carvalho, Lewicki, Adu, Rosenberg, Berget, Djurdjić.

Skupina B:

PSV Eindhoven – Manchester United 2-1 (Moreno 45+2, 57Narsingh L. /Depay 41)

PSV: Zoet; Arias, Bruma, Moreno, Brenet; Hendrix, Pröpper, Guadrado, Narsingh; De Jong, Lestienne.

Manchester United: De Gea, Darmian, Smalling, Blind, Shaw, Schweinsteiger, Herrera, Young, Mata, Memphis, Martial

Wolfsburg – CSKA Moskva 1-0 (Draxler 40)

Wolfsburg: Benaglio, Dante, Naldo, Rodriguez, Caligiuri, Draxler, Träsch, Schürrle, Luiz Gustavo, Kruse, Dost.

CSKA: Akinfeev, Fernandes, Ignashevich, V Berezutski, Schennikov, Wernbloom, Tošić, Dzagoev, Natcho, Musa

Skupina C:

Benfica – Astana 2-0 (Gaitan N. 51, 62 Mitroglou)

Benfica: Júlio César, Luisão, Eliseu, Jardel, Semedo, Samaris, Gaitán, Mitroglou, Jonas, Gonçalo Guedes, Talisca.

Astana: Erić, Aničić, Ilić, Postnikov, Shomko, Maksimović, Zhukov, Kéthévoama, Cañas, Dzholchiyev, Kabananga

Galatasaray – Atletico Madrid 0-2 (Griezmann 18, 25)

Galatasaray: Muslera, Sabri, Semih, Denayer, Carole, Selçuk, Hakan Balta, Emre Çolak, Sneijder, Burak, Podolski

Atlético: Oblak, Juanfran, Giménez, Godín, Siqueira, Saúl, Koke, Tiago, Griezmann, Vietto, Jackson

Skupina D:

Manchester City – Juventus 1-2 (Chiellini 57-autogol, Mandžukić 70, Morata 81)

Man City: Hart, Sagna, Kompany, Mangala, Kolarov, Toure, Fernandinho, Nasri, Silva, Sterling, Bony

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Sturaro, Hernanes, Pogba, Cuadrado, Mandžukić, Morata.

Sevilla – Borussia Moenchengladbach 3-0 (47 Gameiro K. (Penal), 66′ Banega E. (Penal), Sommer Y. 84 (Autogol))

Sevilla: Rico, Trémoulinas, Kolodziejczak, Andreolli, Coke, Krychowiak, Reyes, N’Zonzi, Banega, Vitolo, Gameiro

Mönchengladbach: Sommer, Brouwers, Wendt, Jantschke, Korb, Nordtveit, Hazard, Stindl, Traoré, Hahn, Raffael.