Dinamo je teže od očekivanog pobijedio najlošiju momčad HNL-a Zagreb uoči derbija u Rijeci

Jedini pogodak na susretu djelo je Taravela u 38. minuti s bijele točke

16.04.2016., Zagreb - MAXtv Prva liga, 31. kolo, GNK Dinamo - NK Zagreb. El Arabi Hilal Soudani, Jeremy Taravel.

Hrvatski prvak Dinamo je u 31. kolu HNL-a teže od očekivanog slavio protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva i najvjerojatnije budućeg drugoligaša Zagreba s 1-0. Jedini pogodak na susretu djelo je Taravela u 38. minuti s bijele točke.

Najzaslužniji za to što Dinamo nije zabio više golova bio je odlični vratar Livaković. Vratar Zagreba zaustavio je po dva pokušaja Šovšića i Henriqueza prije nego je Dinamo poveo iz jedanaesterca kojeg je izborio Soudani, a realizirao Taravel.

Livaković sve branio

U drugom dijelu trener Modrih Zoran Mamić radi jednu taktičku izmjenu. Umjesto Čileanca Angela Henriqueza ušao je bosanskohercegovački golgeter Armin Hodžić.

Međutim, ponajbolji strijelac Dinama ove sezone nije zabio Livakoviću. Golman Zagreba uistinu je bio sjajan, a u jednom napadu je dva puta vezao po dvije obrane u jednom napadu.

‘Zid’ na vratima Pjesnika

Najprije je zaustavio udarce Soudanija i Marka Roga, a zatim Soudanija i Hodžića.

Armin Hodžić
PIXSELL/PIXSELL

Posljednje minute obilježio je i veliki promašaj Hodžića kojem je u jednoj dobroj sjajnoj zasmetao suigrač Soudani. U sljedećem kolu Dinamo gostuje na Rujevici.

Na redu je veliki ispit na Rujevici

Taj susret igra se u utorak i on je za Modre možda i najvažniji ligaški ove sezone. Jer, u slučaju pobjede Rijeke, Bijeli s Kantride koji svoje susrete ove sezone igraju na Rujevici zbog izgradnje novog stadiona na Kantridi, doći će na samo bod manjka od Dinama.

Na ljestvici vodi Dinamo s 72 boda, Rijeka ima 68, a Zagreb je zadnji sa svega 11 osvojenih bodova.