Hrvatska - Italija 1-1: Na praznom Poljudu dva penala, dva gola i crveni

Hrvatska je ostala na vrhu ljestvice sa 14 bodova, Italija je druga sa 12

12.06.2015., stadion Poljud, Split - Kvalifikacijska utakmica za odlazak na
Europsko prvenstvo koje ce se odrzati 2016. godine u Francuskoj, skupina H,
6. kolo, Hrvatska - Italija. Darijo Srna, Marcelo Brozovic, Ivan Rakitic, Mario Mandzukic. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatska je protiv Italije odigrala 1-1 u susretu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. Nakon što je hrvatskoj reprezentaciji Mario Mandžukić donio vodstvo u 11. minuti, 25 minuta kasnije Antonio Candreva je iz jedanaesterca poravnao na 1-1, a tim rezultatom je i završen susret.

Hrvatska i Italija u borbi za bodove

Iako je solidno odigrala utakmicu, hrvatska reprezentacija nije uspjela iskoristiti svoje prilike protiv vrlo dobre Italije, koja nije bila bezopasna. Na samom kraju utakmice hrvatski kapetan Darijo Srna dobio je crveni karton, te hrvatska reprezentacija neće na njega moći računati u sljedećoj utakmici.

Spomenimo i da je Mandžukić u sedmoj minuti promašio penal.

U preostale dvije utakmice naše skupine Norveška i Azerbajdžan su igrali 0-0, dok je Bugarska kao gost svladala Maltu sa 1-0.

Hrvatska je ostala na vrhu ljestvice sa 14 bodova, Italija je druga sa 12, Norveška treća sa 10, Bugarska četvrta s osam, Azerbajdžan peti s četiri, a Malta posljednja s jednim bodom.

Hrvatska-Italija 1-1

Strijelac: Mandžukić 11.; Candreva 36.

Hrvatska: Subašić, Srna, Schildenfeld, Vida, Pranjić (od 72. Vrsaljko), Perišić, Rakitić, Brozović, Kovačić (od 91. minute Leovac), Mandžukić, Olić (od 46. Rebić)

Italija: Buffon (od 46. Sirigu), Darmian, Astori, De Silvestri (od 27. De Sciglio), Bonucci, Candreva, Marchisio, Parolo, Pirlo, El Shaarawy (od 80. Ranocchia), Pelle

92. minuta Gotova je utakmica. Nakon rezultata 1-1, svakoj ekipi pripada po jedan bod

90. minuta Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade

90. minuta Srna je upravo isključen. Dobio je drugi žuti karton nakon jednog grubog prekršaja

85. minuta Pirlo još jednom dobro izvodi korner, a hrvatska obrana otklanja opasnost

80. minuta Rakitić je pucao iz izvrsne pozicije, ali njegov udarac ide visoko iznd gola

78. minuta Perišić puca iz daljine, ali promašuje gol

77. minuta Hrvatska pokušava stvoriti priliku, no ne može slomiti talijansku obranu

73. minuta Rebić promašuje veliku priliku. Hrvatska je sad mogla povesti

71. minuta El Shaarawy puca, ali Subašić brani

69. minuta Pirlo opet puca, ali opet promašuje

68. minuta Pirlo puca, ali promašuje

62. minuta Nova prilika za Italiju, El Shaarawy i Pelle rade probleme Hrvatskoj, ali se rezultat ne mijenja

61. minuta Još pola sata do kraja utakmice

60. minuta Brozović puca i promašuje gol

50. minuta Hrvatska je sada pokušala zaprijetiti, ali talijanski vratar na vrijeme lovi loptu

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme

Navodno je netko prilikom šišanja trave ispred hrvatske klupe napravio kukasti križ. Ta se informacija upravo proširila Poljudom, a još nema službene potvrde.

Najbolje fotografije iz prvog dijela pogledajte u našoj galeriji.

48. minuta Završeno je prvo poluvrijeme, a momčadi idu na odmor s rezultatom 1-1

46. minuta Odlična prilika za Italiju. Pelle je izbio sam pred gol, ali Subašić brani

45. minuta Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade

44. minuta Rakitić puca iz daljine, ali Buffon brani

42. minuta Opet je opasno ispret hrvatskog gola, ali mreža se ne trese

35. minuta Italija je izjednačila iz jedanaesterca. Pogodak je postigao Candreva koji je panenkom svladao Subašića

32. minuta Izvrsna prilika za Italiju. El Shaarawy je pucao iz odlične pozicije, ali Subašić brani i mreža Hrvatske se ne trese

30. minuta Pirlo ubacuje iz kornera, ali Subašić to zaustavlja

Kako se već vrlo dobro zna, večeras na Poljudu nema gledatelja, a fotografije praznih sjedalica pogledajte u našoj galeriji

Poljud bez publike

25. minuta Kovačić je pucao iz izvrsne pozicije, ali njegov udarac je blokiran

22. minuta Gužva pred golom Hrvatske, ali suđeno je zaleđe i rezultat nije promijenjen

18. minuta Velika prilika za Hrvatsku, ali Olić kasni

11. minuta Hrvatska vodi. Mandžukić je poentirao nakon asistencije Rakitića i iskupio se za promašeni penal

7. minuta Ništa od gola za Hrvatsku. Vratar Buffon je obranio penal Mandžukiću

6. minuta Jedanaesterac za Hrvatsku! Srna je srušen u kaznenom prostoru, a stušio ga je Astori nakon čega je sudac pokazao na bijelu točku

2. minuta Vatreni su krenuli odlučno i čini se kao da što prije pokušavaju stići do prvog gola

1. minuta Počela je utakmica.

Vrijeme brzo ide, pa je do početka utakmice sada manje od pet minuta.

Do početka utakmice još je manje od deset minuta.

Ćorluka i Modrić
Ćorluka i Modrić Ivo Cagalj/PIXSELL/PIXSELL

Za hrvatsku reprezentaciju protiv Italije neće moći igrati vrlo bitni igrači Luka Modrić i Vedran Ćorluka, koji su se prije utakmice spustili na travnjak.

Uoči utakmice, teren su pregledali suci, a malo kasnije isto je učinio i predsjednik HNS-a Davor Šuker.

Suci u obilasku terena uoči utakmice
Suci u obilasku terena uoči utakmice Ivo Cagalj/PIXSELL/PIXSELL
Davor Šuker na travnjaku uoči utakmice na Poljudu
Davor Šuker na travnjaku uoči utakmice na Poljudu Ivo Cagalj/PIXSELL/PIXSELL

Objavljeni su sastavi momčadi, a Vatreni nisu iznenadili. Kao što se očekivalo, Hrvatska će protiv Italije pobjedu tražiti s isturenim Mandžukićem, kojemu će društvo u napadu raditi i Olić. U prvoj momčadi Italije nalazi se legendarni Pirlo.

Hrvatsku reprezentaciju u petak u 20 sati i 45 minuta očekuje vrlo važna utakmica protiv Italije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Taj dvoboj odigrat će se na splitskom stadionu Poljud, koji će zbog Uefine kazne biti prazan.

Hrvatska će biti hendikipirana izostankom navijača, ali Italija će biti hendikipirana izostankom nekih od svojih najvažnijih igrača. Nakon što je u petak objavljeno da protiv Hrvatske neće moći igrati ozlijeđeni Daniele de Rossi, on je postao peti bitni ozlijeđeni talijanski reprezentativac. Već ranije su se ozlijedili Chiellini, Barzagli, Verratti i Zaza. De Rossi je navodno definitivno otpisan za nastup u Splitu, pa se pretpostavlja da neće ni doputovati u Hrvatsku.

Talijanski izbornik Antonio Conte protiv Hrvatske bi mogao zaigrati u formaciji 4-3-3. Talijanski izbornik spreman je odreći se uobičajene 3-5-2 formacije i u Splitu postaviti formaciju s trojicom napadača koju je momčad uvježbavala i tijekom trodnevnih priprema koje su propustili najvažniji reprezentativci. No, dobar dio nijih je ozlijeđen tako da se čini da bi Italija stvarno protiv Hrvatske mogla istrčati u toj formaciji.

Hrvatskoj niti jedan rezultat protiv Italije ne bi predstavljao tragediju, pa niti poraz, a pobjedom bi stigla na korak do direktnog plasmana na Europsko prvenstvo. U tom slučaju Kovačevi izabranici imali bi 16 bodova, a Italiji bi situacija bila nešto kompliciranija. Trećeplasirana Norveška, naime, u istom terminu igra na svojem terenu protiv autsajdera Azerbajdžana i ako ostvari očekivanu pobjedu imat će 12 bodova i preuzeti drugu poziciju.

Uoči dvoboja Hrvatske i Italije Telegram je pripremio popis devet najvažnijih činjenica koji možete pročitati OVDJE.