Hrvatska-Crna Gora 10-4: Barakude u polufinalu Svjetskog prvenstva

Hrvatska će u polufinali igrati protiv Grčke koja je bila bolja od Australije

20.06.2015. Rijeka - Prijateljska medjunarodna vaterpolo utakmica na bazenu Kantrida. Hrvatska - SAD. Josip Pavic

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kazanu nakon što su u četvrtfinalu svladali Crnu Goru s uvjerljivih 10-4 (1-0, 3-0, 3-3, 3-1). Hrvatska se po šesti put zaredom plasirala u polufinale SP, a taj je rezultat ostvarila na impresivan način. Protiv Crne Gore su izabranici Ivice Tucka odigrali sjajno u obrani, a usto su u prvom poluvremenu odlično koristili situacije s igračem više.

Vratar naše reprezentacije Josip Pavić u prve je dvije četvrtine sakupio čak 11 obrana, dok su sva četiri pogotka hrvatski igrači postigli s igračem više u bazenu. U prvoj četvrtini jedini uspješan bio je Antonio Petković, a u drugoj su se u strijelce još upisali Petar Muslim, Luka Bukić i Fran Paškvalin. Početkom treće četvrtine Muslim je svojim drugim pogotkom povisio na 5-0 prije no što su Crnogorci napokon pronašli način kako svladati Pavića.

Kriza na početku treće četvrtine

Početak treće četvrtine bio je jedino krizno razdoblje naše reprezentacije, Crnogorci su smanjili na 5-2 i imali napad s igračem više za smanjenje na 5-3 i povratak u susret, ali nakon što nisu iskoristili tu situaciju više nisu dobili novu priliku. Muslim i Šetka su početkom četvrte četvrtine s dva dalekometna šuta odveli Hrvatsku na šest golova viška (9-3) što se ispostavilo i konačnom razlikom u ovom dvoboju.

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bio je Muslim s tri gola, Bukić je dodao dva, a Petković, Sukno, Paškvalin, Šetka i Obradović po jedan. Tri od četiri gola za Crnu Goru bila su djelo Filipa Klikovca, a jedan Darka Brguljana.

S Grčkom u polufinalu

Hrvatski vaterpolisti u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kazanu igrat će protiv Grčke, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca svladala Australiju sa 12-11 (1-0, 1-3, 3-1, 2-3; 5-4).

Australija, koju s klupe vodi hrvatski stručnjak Elvis Fatović, je 38 sekundi prije kraja četvrte četvrtine povela sa 7-6, ali Grčka je s igračem više poravnala na 7-7 četiri sekunde prije isteka vremena i izborila izvođenje peteraca. U raspucavanju je svih pet Grka bilo precizno, dok je jedini neuspješan u redovima Australije bio njihov najbolji igrač Aaron Younger.

Hrvatska i Grčka će igrati svoj polufinalni dvoboj u četvrtak od 19.30 sati.

REZULTATI ČETVRTFINALA:

HRVATSKA – Crna Gora 10-4

Grčka – Australija 12-11 – peterci

Mađarska – Italija 7-8

Srbija – SAD 12-7

Hrvatska – Crna Gora 10:4 (1:0, 3:0, 3:3, 3:1)

Hrvatska: Pavić, Burić, Petković 1, Lončar, Joković, Bukić 2, Muslim 3, Bušlje, Sukno 1, Paškvalin 1, Šetka 1, Obradović 1, Bijač

Crna Gora: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković, Čučković, Da. Brguljan 1, Radović, Janović, Ukropina, Ivović, Murisić, Klikovac 3, Jokić, Šćepanović

SUCI: Korzyna (Poljska) i Caputi (Italija).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 6/11, Crna Gora 2/9

PETERCI: Hrvatska -, Crna Gora 0/1

7. minuta – GOOL Sukno zabija za 10:4.

6. minuta – GOOL Klikovac smanjuje na 9:4

4. minuta – Obradović pogađa stativu.

4. minuta – Pavić je skupio 16 obrana na utakmici.

2. minuta – GOOl Muslim zabija za 8:3. Hrvatska nadomak polufinala. Odmah nakon njega zabija i Šetka.

1. minuta – Crna Gora ima prvi napad. Mlađan Janović je pogodio prečku.

Zadnja četvrtina

8. minuta – GOOL Obradović zabija sa skoro devet metara.

8. minuta – GOOL Klikovac smanjuje prednost Hrvatske.

5. minuta – GOOL Bukić u napadu s igračem više zabija svoj drugi gol na utakmici.

3. minuta – GOOL Klikovac postiže pogodak za 5:2 u napadu s igračem više

1. minuta – GOOL Hrvatska je došla do 5:0 preko Muslima, ali je u idućem napadu prvi gol je zabila Crna Gora. Darko Brguljan je bio strijelac

Treća četvrtina

7. minuta – GOOL Paškvalin zabija u napadu s igračem više.

6. minuta – GOOL Hrvatska vodi 3:0 golom Luke Bukića, nakon prekrasne akcije koja je krenula s desne strane. Lopta je u dva dodavanja došla do Bukića koji iskosa tuče za novo povećanje vodstva.

3. minuta – Muslim se ponovno našao u prilici, ali je lopta pogodila oklvir gola

2. minuta – GOOL Petar Muslim zabio je za povećanje vodstva. Hrvatska je u tom trenutku imala igrača više

Druga četvrtina

8. minuta – Sukno je loše tukao iz daljine

7. minuta – Crna Gora ne koristi igrača više, Radović je šutirao preko gola. Hrvatsk također nije iskoristila igrača više. Petković je tukao okvir gola.

5. minuta – Crnogorci su pogodili stativu.

3. minuta – GOOL Antonio Petković tukao je za prvi pogodak na utakmici i vodstvo Hrvatske

3. minuta – Crna Gora je imala priliku za pogodak, ali je srećom za Hrvatsku lopta prošla malo pokraj gola

1. minuta – Počela je utakmica. Prvi napad ima Crna Gora. Pobjednik ide na boljeg iz susreta Grčka-Australija.