Srebro za hrvatske vaterpoliste, u finalu je Srbija ipak bila prejaka

Srbija je vodila cijelu utakmicu, a na kraju je slavila 11:7

Croatia's and Serbia's players vie for the ball during the Rio 2016 Olympic Games water polo final match on August 20, 2016 at the Olympic Aquatics Stadium in Rio de Janeiro, Brazil.   / AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS

Hrvatska vaterpolo reprezentacija osvojila je srebro na Olimpijskim igrama. Turnir je zaključen porazom od Srbije u finalu. Hrvatska je doživjela relativno težak poraz, a realizcija igrača više kod naše je momčadi bila posebno kritična.

Prva četvrtina završena je minimalnom prednošću Srbije 3:2, a do poluvremena se ta prednost povećala na tri pogotka – 6:3.

Nakon zlata u Londonu, srebro u Riju

Niti u nastavku nije bilo više sreće za naše vaterpoliste, treća je četvrtina završena 9:5, a do kraja nije bilo prilike za povratak naše reprezentacije.

Naša reprezentacija tako nije uspjela obraniti olimpijsko zlato iz Londona. Ovom pobjedom Srbija je potvrdila status najbolje momčadi – na naslov svjetskog i europskog prvaka dodali su i naslov olimpijskih prvaka.